mosoj

Tak jak je to ?

VHO vydala prohlášení že nošení roušek není k ničemu a prostému lidu nepomáhá????? Navíc prý potom tyto roušky chybí těm potřebným ????!!!!! Z čehož vyplývá, že pokud by si je náš národ neušil,patřil by až na vyjímky mezi ty zbytné občany!!!!

Nejlepší odpověď
kominiks

Tak za prvé to je WHO a za druhé zase Seznam.cz vytrhl něco záměrně z kontextu. Díky Bohu, že je u vlády Andrej a ne ten s těma prvorepublikovýma brejličkama

Další odpovědi
Pepa25

Je to tak, že NIKDO PŘESNĚ NEVÍ, jaké je nejlepší opatření – jinak by se už dávno realizovalo a pandemie by byla pod kontrolou. U nás jsme se upnuli na roušky, protože nemáme na cílená opatření – přitom věříme nějakému statistickému číslu („rouška zachytí až 70% …“). Na druhou stranu podle principu předběžné opatrnosti zavedení mělo smysl (samozřejmě s tím, že mělo být řádně přijato a rovnou s odůvodněnými výjimkami).

Hlada

O tom viru nejsou žádné konkrétní údaje. Kromě trapně omílané mědi, nerezu a plastu nikdo nezveřejnil jak dlouho vydrží ve vysoké nebo nízké teplotě, na oděvu, na nebalenývh potravinách, v klimatizovaných prostorách a pod. Dělají se tedy nějaká opatření, která jsou asi lepší, než žádná, aby nezkolabovalo zdravotnictví. Ukazuje se, že jde o lehké onemocnění, které postupně proděláme téměř všichni bez jakýchkoli následků a že roušky tomu nezabrání, jen rozloží počet nemocných v čase.

dudu

Pravda bude opět někde uprostřed. Zvláštní je, že hlasatelé/ky roušky údajně mají
nasazeny pouze v naší a Slovenské televizi.

Alesh

Zase jsme papežštější než papež. Opatření jsou přehnaná, je to šaškárna, tvrdím to od začátku a zatím mě nikdo nepřesvědčil, že tomu tak není.

autacek

Je to tak, že pokid je nemoc opravdu tak infekční, tak není mozné si myslet, že by to nechytli spolubydlící a spolupracovníci. Z toho plyne, že takhle se to nezastaví, to se spíš zhroutí celá společnost. O tom infekčním opakovaně používaném hadru přes ústa, který vás můze nakazit mnohem dřív, ani nemluvit.

Edison

Aleshi, pořád máš možnost dostat se do některé ze zemí, kde opatření nejsou prakticky žádná.

Edison

Auťáčku, celá společnost se zhroutí, pokud to dostanou všichni najednou a nemocnice nebudou mít kapacity ani na počítání mrtvých. O sterilizaci a higieně toho asi moc nevíš.

Pepa25

Blahopřeji, stihl jste to uzavřít, než jsme měli víc palců s Hladou 😉

Edison

To máš tak: Rouška nezastaví virus. Rouška zastaví KAPÉNKY!! A kapénky nesou v sobě virus. Rouška má význam pro nešíření kapének s viry kolem sebe. A neplatí to jen pro SARS-CoV-2, ale i pro mnoho dalších virů, včetně chřipky!! To ale neznamená, že pokud si sáhnete na povrch, kde nějaká ta brebera bude usídlená a pak si promnete oko… pak žádná rouška nepomůže. Vtip je v tom, jak zabránit tomu, aby se ty brebery na povrchy dostaly. Tzn. roušky, aby to případní nošiči neprskali kolem sebe… To je tak 70% úspěchu.

mosoj

To jste nikdo nepochopil, že ve světě o nás vůbec nejde. Jde jenom o ty co si lékařské ošetření mohou zaplatit. Prostě já se onemocnění budu bránit sám a bezohlední lidé jsou mně fuk.