Savier

Spermie jsou živé. Jsem tedy vrah, pokud masturbuji?

Zabíjím miliony potencionálních lidí?! S takovou asi nepůjdu do nebe…

Nejlepší odpověď
cappuccino

Jis maso? Tak jsi taky vrah! Slapes po zemi, zabijis broucky? Tak jsi taky vrah!
Myslim, ze v tvem pripade je navsteva AA urgentni!!!
da ny ma pravdu!!

Další odpovědi
quentos

Sperma některých živočichů se pojídá jako pochoutka, takže bych neřek. Hlavně neposlouchej vegoše, podle nich je vrah každej, kdo jí maso.
A jen tak mimochodem: Život je věčný. Nikoho a nic nemůžeš zabít. Duše spermie, která ti někde zaschne, jde rovnou do nebe a převtělí se. Takže jí vlastně zajišťuješ na x let rovnou ráj, aniž by musela skoro sto let trpět na Zemi v těle bůhvíkoho.

elkon

Saviere neblbni. Tohle nemá vůbec smysl se tím zabývat. A někdy se podívej na videa, nebo obrázky, které pořídili kosmonauti z vesmíru, při pohledu na naší planetu. Myslíš, že tam někde ve vzduchoprázdnu budeš „viset, ležet, sedět, chodit“? Vzpamatuj se.

Dochy

Z těch milard až biliónů za život jich „přežije“ stejně jen pár. Takže tohle bych asi neřešil.

Disraeli

Masturbace sama o sobě škodlivá je, protože je to závislost a pojí se s ní nespočet negativ. Ale vrahem nejsi. ;)

Živé ve smyslu organické, je kdeco. Jednobuněčné organismy (napříklady bakterie), stromy, ovoce, zelenina,… a všechno (přírodní), co jíme. Všechno, co roste nebo má nějaké buněčnou a strukturu a „živý“ systém. Vlastně vše co jíme a má živiny je nebo bylo původně „živé“ a obsahující: sacharidy, bílkoviny, tuky, minerály (ty samy o sobě samozřejmě nejsou živé), aj.
Živé – jako živý tvor – to vzniká až po oplodění vajíčka spermií… Sperma ani spermie samy o sobě neznamenají lidi. A „potenciální lidi“ to je nesmysl. „Potenciální“ je zde neexistující.
Sperma sice je životodárná látka, ale spermií je mnoho a i kdybys byl aktivní jakkoli, miliony spermií příjdou nazmar a odumřou. A i pokud nejsi sexuálně akitvní (a nemasturbuješ), tak se sperma (i jednotlivé spermie) obnovují a ty staré zanikají (respektive to vstřebáváš zpět do těla a bereš si z toho potřebné látky) – je to „nekonečný“ proces obnovy. Sperma a spermie se po určitém čase prostě obměňují, recyklují… jako všechno v těle (látky, buňky,..).
JEN JEDEN ejakulát obsahuje desítky milionů spermií. A tolik dětí mít prostě nikdy nebudeš/nemůžeš. A teď si představ tu skutečnou denní zásobu, jeden rok a po celý život…
Takže to tvoje „potenciální“… bavíme se o bilionehc „potenciálních lidí“ (protože těch spermií v životě jednoho muže se objeví ve stovkách miliard až bilionů).

Svým způsobem je „živé“ vše, ať už organické nebo anorganické. Vše jako jeden celek – i jako jednotlivé složky toho celku, jako organizované, vědomé (s vědomím), „informované“ (nesoucí informace), dle problematiky biogeneze (proces vzniku z „neživého“ na živé a vůbec, že vše živé je v zásadě složeno z „neživých“ složek), existence věčné a nekonečné přeměny/transfor­mace všeho (vše se jen mísí – odděluje a spojuje),… Není to živé ve smyslu, že by vše byli živí a vyvinutí tvorové, ale je to o tom, že vše je v základní úrovni živé a má duši/vědomí/mysl. (například animismus, panpsychismus, hylozoismus, aj).
Příroda je živá sama o sobě. Jenže pod přírodou (v širším a hlavně pravém smyslu) můžeme označit celý vesmír a vše co zahrnuje… Není to příroda jen jako les nebo biosféra. Skutečná Příroda je prostě vše.

Drap

Tráva je také živá, a když po ní šlapeš a pošlapeš ji, tak také nejsi vrah.

zjentek

To je zajímavé. Zrovna jsem si v duchu říkal, že tu kvasinku, která se mi šíří po těle, nechám v pokoji šířit, abych ji nezabíjel a nějak si tak nepoškodil karmu. A pak mrknu sem a tady takováto otázka. Náhoda? Osud? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Kelt

A když se poraníš, a neošetříš to, můžeš dostat nákazu, rozmnoží se ti tam baktérie a můžeš umřít. Když si to ošetříš, zahubíš ty baktérie. Vždy je něco za něco. Jeden musí vyhrát, I když tady nenastupují stejné týmy jako na Euro2024 ve fotbale.

zjentek

Dizraeli, uveď jediný příklad negativa masturbace.

Nevěřím, že ti ho následně nedokáži vyvrátit coby pozitivum 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Disraeli

Zlozvyk, negativní návyk, nedostatek disciplíny a sebekontroly / ovládání. Vada charakteru.
Zbytečnost, neopodstatněnost (krom primitivních, omezených pudů, které člověk nedokáže/neumí ovládat).

Závislost, způsobuje dopaminovou nerovnováhu (a závislost na něm) – pak pocit neštěstí a neužívání si skutečně šťastných chvil (protože dopamin a jeho produkce pak funguje špatně) a problém s látky v těle obecně. Dělá to člověk pro ten chvilkový „pocit štěstí“, na kterém je závislý – kvůli smutku, osamění, ‚odreagování‘, nezvladnuté nadrženosti nebo samotné závilosti-zlozvyku. Nástroj na „zvládání“ stresu a úniku z reality.

Úbytek testostronu (u mužů) a obecně mužství, úbytek energie, sil a životodárné síly. Nedostatek vitality. Nepozornost, slabost, snížená celková produktivita a vnímání. A plno dalších, které se s tím pojí. Dlouhodobé dopady jsou veskrze negativní.
Žádná reálná pozitiva to nemá (přestože se to teď tak rádo propaguje v západní společnosti, ale jak „překvapivě“ to není pravda a není to opodstatněné).

V kombinaci s pornem aj. to pak představuje ještě mnohem víc negativ (protože porno s sebou nese celou další řadu problémů. Ale to do toho už zabíhat nebudu).

Negativní dopad na sexuální život a hromada menších a větších problémů.
Negativní vliv na myšlení, na mozek, taky na psychiku a náladu (už třeba jen kvůli problému s těmi látkami a hormony (jako dopamin, oxytocin, endorfin, testosteron,…), ale nejen kvůli nim.

Postrádání smyslu; neschopnost najít si partnera. Buď mám partnera / partnery a pravidelný sex a pokud nemám partnera, nemám sex a dokážu se ovládat. Masturbace není sex a má k němu daleko a nemá to žádný účel ani smysl a jeho opodstatnění je omezené. Sex „sám se sebou“, sexuální fantazírování nebo pozorování jiných jak to dělají (na videu, porno), nedává smysl – hlavně když k tomu přičteš ty negativní příčiny a důsledky.

Příčiny, smysl, důvody, dopady (na tělo, mysl, charakter,..) (aj.) nepředstavují žádné pozitivum, právě naopak.

Pár slovy, které to vystihují: neschopnost, slabost (v mnoha směrech), zlozvyk, negativní dopady na tělo i mysl a psychiku, …

Disraeli

Rozuměj tedy, že zpravidla jedna spermie oplodní jedno vajíčko… těch ostatních pát desítek milionů „potenciálních“ dětiček příjdou „nazmar“. A to navíc musí být ještě úspěšný koitus – zahrnující úspěšné oplodnění, což taky nemusí být zaručeno (správná doba, plodnost aj).

Takže ten „zabitý“ potenciál je v řadách stovek miliard (až bilion/y) u můžů (tolik spermií) a v řadách stovek u žen (tolik zralých/plodných vajíček). Ale člověk má ve výsledku v průměru jen třeba 2 děti. ;) Takže KAŽDÝ, ať už mastrubuje nebo ne, tímto zpsůobem „zabije stovky a miliardy "potenciálních“ lidí. Protože jak sperma/spermie, tak vajíčka zanikají a obnovují se. Je to cyklus. A není to živé (jako tvor), dokud z toho není zárodek, po úspěšném spojení spermie a vajíčka.

da ny

Už nepij! 😛