Kazatel

Souhlasíte s perzekucí dětí (omezení studia, majetku, cestování atd.) jen na základě toho, kdo jsou jejich rodiče?

Jak se zacházelo s potomky německých oficírů z WW2?

Nejlepší odpověď
Alesh

Je to ubohost typická pro totalitní systémy. Třeba za bolševiků nějaký tvůj strejda utekl na západ a tys kvůli tomu nemohl studovat apod. Teď zas třeba, jak najednou řeší tu nevlastní dceru Lavrova. Donedávna nikdo nic neřešil a najednou jim strašně vadí, že má nějakou drahou nemovitost, na kterou si sama určitě nevydělala. No, a co? Tak jí to někdo zaplatil, třeba samotný Lavrov, ale dávno před válkou s Ukrajinou, čili to nejsou nějaké „odkloněné“ peníze ve strachu před sankcemi. To ji to chtějí sebrat, protože mají strach, že se k ní nastěhuje, nebo co? 🙂 Anebo je to jen prostá závist, protože dost pochybuji, že ona má něco s tou válkou společného.

Další odpovědi
Dochy

Nějak mám pocit, že narážíš na aktuální sankce vůči Rusku. Protože předpokládám, že dotaz směřuje tímto směrem, tak odpovídám:
Ne.
Nicméně pokud potomek žije na západě, „nic nedělá“, přesto má luxusní byt a peněz jako želez, pak lze předpokládat že tak žije z peněz vykutáleného tatínečka, na kterého sankce uvaleny byli. Pokud by majetek potomka nebyl postižen, pak by se tatínečkovi vlastně podařilo sankce obejít. Takže po prošetření, aby nedošlo k omylu, jsem pro.
Majetek běžných občanů pokud vím nijak ohrožen není. Vzhledem k sankcím v mezinárodním bankovnictví ale mohou mít v současnosti potíže s dostupností peněz – bez ohledu na rodinné vztahy. Tady bych pak doporučil jistou zdrženlivost co se odsuzování řadových občanů RF týče a nabídl bych nějakou pomoc aby se běžní občané (turisté, studenti, …) nedostali do vážných existenčních potíží.

_Bůh_

Tak proč ne

Mulisákus

Potomci byli šikanováni, mláceni, znásilňiváni.

Myslím že tato persekuce ja absolutní absurdita, mimo to že si svoje rodiče nevbíráme.

paul1

Ano, pokud by původ majetku byl prokazatelně získaný podvodným jednáním.