autacek

Smyje koronavirus běžné toaletní mýdlo?

Jako pardon za tu otázku, ale tyto podstatné informace se člověk nikde nedozví. Resp. doporučení je mýt si ruce, což je snad normální, ale podbízí se stejně odpověď, že mýdlo koronavir nezastaví. Tak jak?

Tak jak to tedy je?

Smyje běžné toaletní mýdlo koronavirus?

Odpovědi
Malvína

Také nevím nic o běžném toaletním mýdle. Soudím, že nejlepší bude přímo mýdlo dezinfekční. Nic se tím nepokazí, aspoň budeme mít dobrý pocit, že jsme udělali maximum. Zároveň u sebe nosím dezinfekci. Ale tu mívám s sebou už delší dobu, ještě se o koroně nevědělo.

rozmarynek

  1. Koronavirus není chřipový vir – je to RNA vir
  2. Používejte desinfekční prostředky na alkoholové bázi, protože alkohol vysušuje pokožku (koronaviry se strašně dlouho drží tam, kde je biologický materiál a vlhko)
  3. Nezapomínejte, že všechny koronaviry se dokážou udržet na povrchu předmětu, takže čistit neustále vše na co většina lidí často šahá.

dubraro

Z velké části ano, ale desinfekce je lepší.