MirekPopStar

Co se vám na cestování osvědčilo víc: skořepinový, nebo textilní kufr?

Dobrý večer, co se Vám na cestování osvědčilo víc: skořepinový, nebo textilní kufr? Nejsem vyloženě nějaký akční cestovatel, spíš mám dovču tak jednou za rok.

Odpovědi
led

Pokiaľ nemáte veľa vecí a prevážate hlavne textil, lepší je textilný kufor. Ale, napríklad pri ceste lietadlom je lepší pevný škrupinový kufor, aby vydržal prepravu na dopravníkovom páse a pohadzovaniu, prepáčte ukladaniu kufra v batožinovom priestore. Tento názor mám po pohľade na kufre padajúce z lietadla…

Ale najviac sa mi osvedčil batoh, ruky ostanú voľné na držanie detí, zvierat… kde je Kevin?… Nevideli ste niekto… zastavte lietadlo, môj syn ostal sám doma!

elkon

Mám skořepinový kufr a jsem spokojen.

Denda Nová

Zdravím. Jak bylo napsané níže, hodně záleží jak cestujete. Pokud letadlem, tak bych spíš doporučila skořepinový kufr, protože je odolnější vůči nárazům. Textilní kufr je zase lehčí a dá se tam víc věcí vměstnat. Pokud necestujete tak často, jak píšete tak neuděláte chybu ani jednou volbou. Myslím, že je hlavně zásadní jít spíše po kvalitě. Poradím, zkuste se podívat spíše na internet, do specializovaných obchodů. Rozhodně není dobré kupovat v obyčejných hypermarketech, kde ta kvalita fakt není. Velmi dobrý obchod je nejkufry.cz, já jsem si tam objednávala kufr teď na začátku léta a ta kvalita je fakt někde jinde. :)