Tonda Káňa

S jakým nejzvláštnějším hobby jste se u lidí osobně setkali?

„Klasická“ hobby jsou např. čtení knih, zahrádkařství, sport – zkrátka to, co dělá většina lidí. Ano, slovo „zvláštní“ je relativní pojem, ale jsou koníčky, u kterých většina lidí bude nevěřícně kroutit hlavou, a koníčky, které nikoho nepřekvapí. Sami ostatně posuďte, co je dle vás „zvláštní hobby“.

Já znám třeba člověka, který sbírá propisky – jakmile mu dopíše, uloží si ji do skříně. Má jich tam již asi tisíc.

Možná to ale není tak zvláštní jako to, s čím jste se setkali vy? 😁

Nejlepší odpověď
Savier

Já si fotím cizí lidi a každý rok (už 6 let) si dělám fotoalbumy pro každý rok. Lidem co se mi nějakým způsobem líbí dávám i jména, přezdívky, případně odhaduji datum narození a věk.

Další odpovědi
Rokio

Vybírání automatů na kávu a nákupních vozíků (já).

Filip84

Diogenův syndrom není hobby, ale projev duševní poruchy, nemoci nebo úchylky. Jestliže má někdo ve skříni přes 1,000 nepíšících propisek, je pacient s hlavou, ne sběratel.

Otázkou je, je-li sbírání krámů hobby, u člověka nejde o ethologické chování.

Jinak se mi nechce posuzovat, které hobby je zvláštní, zvláštnější, a které nejzvláštnější, zvlášť proto, že ho u většiny lidí ani neznám – k ničemu by mi ta informace nebyla.

Lucyfer

Savier Co vám to dává za pocity? Co na tom sledujete? :D Dá se to dělat i jen obyčejně v reálu, tuším. Odhadovat věk… dávat někomu jména (asi když ho vídáte častěji a nevíte, jak se jmenuje).

Lucyfer

Savier Nemůže to být i trestné? Pod nějakou pokutou? :D Jakože když někdo zjistí, že ho máte v albu a on ten souhlas nedal… a nechce to…

Pepa25

Filip84: sorry jako, ale ty nejsi ani psychiatr-amatér, pokud nedokážeš rozlišit sběratelství od patologického shromažďování na úrovni Diogenova syndromu.

Tonda Káňa

Příspěvek smazán administrátorem.

Tonda Káňa

Savier: Tak to je dost creepy… 😬

Savier

Já vím. Poctivě to tajím i před mými nejbližšími. Vadilo by ti být v mém fotoalbu? 😂

da ny

Savier,

Tonda se ptá na hobby, ne na úchylku.....:-P

Tonda Káňa

V pohodě hele, klidně si mě tam vystav 😂👍

zjentek

sAVIER A JSOU TY FOTKY HAMBATÉ A VESMĚS JEN S DĚTMI? Nebo máš jiný důvod tajit to? 😃

Savier

Tak samozřejmě že fotím pouze na nuda pláží 😂… Sranda. Jen se bojím jak by na to zareagovali.

Tonda Káňa

A kde to fotíš? Jako třeba v parku? Nebo třeba v nákupáku? Asi musíš být taky nějak nenápadný… To prostě vytáhneš mobil a napřímo vyfotíš? 😆

zjentek

Tóňa tos celou fintu ještě neprokouk? To takhle vyndáš mobil, děláš že do něho čumíš a přitom fotíš nebo natáčíš, ne, je to jen o nervech. 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ Ale nesmíš zapomenout se natočit požadovaným směrem… a to je celý kumšt. Mně takto v Globusu při jídle asi fotí či natáčí dementi fůrt, bo na mě furt někdo míří zadní kamerou mobilu, když jím. Fakt furt! To dement prostě míří na mě, když jím a dělá že do toho čumí! Tak pokud to jde, ukážu fakáče a otočím se naopak, sednu na protější židli. Horší je když míří od stolu z profilu. To ukážu fakáče ale neudělám s tím níc, jsem jen tichou obětí 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️, zdarec! 😉

Tonda Káňa

A proč tě natáčí? Čím jsi prosímtě tak zajímavej? 😮 Nejsi spíše paranoidní? Protože ono to tak může vypadat, že tě natáčí – přitom ho jenom mají moc vysoko a nenatáčí…

zjentek

No přesně- VYPADÁ TO TAK!!! Neboli, mají to moc vysoko, dementi! U JÍDLA!!! Totiž takhle, já když jím, tak jím. Mobil přitom většinou leží na stole. Hele, Tóňo, neřeš. Hlavní věc, že já VÍM PŘESNĚ, kdo jsou dementi a kdo dementi zase nejsou. V dnešní době takto ve společnosti má problém docela jasně dané projevy.

Za druhé, znáš Merphyho zákon, ne? Když jsem paranoidní představou, že dement při jídle mě může natáčet na video, tak tento dement při jídle mě jistě taky může natáčet na video. Hotové, vybavené. Co řešíme? 😮