kurec

Jak je to s revizorem v dopravním prostředku? Více v dodatku.

když mě chytne ve vlaku/tramvaji revizor a já budu mít sluchátka na uších tak nemůže nic ?? + když je budu mít na uších a vystoupím z vlaku/tramvaje tak si můžu v klidu jít pryč, protože mě nemůže držet ?

Původní neotázka
Revizor v dopravním prostředku

Nejlepší odpověď
anonym

sluchátka znamenají, že nemusíš platit jízné? jsi klasický Čech, který hledá záminku, jak někoho okrást.

Další odpovědi
Quimby

Sluchátka jsou irelevantní, ty se musíš prokázat platnou jízdenku, pokud to neuděláš, tak dle smluvních podmínek dostaneš pokutu.Pokud teda nebudeš spolupracovat, tak na tebe zavolají policii, se kterou spolupracovat ve vlastním zájmu musíš.

Dochy

Může. Jedna z právních možností je že jedná v nutné obraně a čin i jinak trestný směřující k odvrácení nebezpečí ať už pro zdraví či majetek není trestným činem.
Příp. Svépomoc:
„(1) Každý si může přiměřeným způsobem pomoci k svému právu sám, je-li jeho právo ohroženo a je-li zřejmé, že by zásah veřejné moci přišel pozdě.“ (obč. zákoník)

lukas1912

jano podut nebudeš mit jizdenku tak platiš pokuti but na mitě nebo na složenku a ti pohibi penes se pohibuji do 1500kč