Justin1

Řešili jste někdy dilema, že jste po něčem toužili, ale zároveň jste věděli, že to nepotřebujete?

Mně se to občas stává. Něco mě zaujme, vracím se k tomu, znovu a znovu si to prohlížím, i když tuším, že to pravděpodobně nepotřebuji nebo že bych to ve skutečnosti využíval málo. Řeším to tak, že si dám dost času na to, abych sledoval, jestli se bez toho obejdu a dokážu to pustit z hlavy, nebo jestli by mi to v něčem pomohlo.

Taky jste se takhle zabývali něčím, co se vám líbilo, i když bylo diskutabilní, do jaké míry byste to využívali? Jak to dopadlo?

Nejlepší odpověď
Dochy

Ale jo. Každou chvíli. Naordinovat si 2 týdny na rozmyšlenou není od věci. Ale už mám doma spoustu věcí, keré jsem použil jednou a od té doby jen překážejí ☹

Další odpovědi
Disraeli

U spousty věcí a mají to tak všichni. Ono se totiž dá dokonale obejít bez víc jak 90 % hmotných věcí, po kterých toužíme. Ať už jsou to maličkosti nebo velké věci. Je to většinou momentální a dočasná žádostivost – byť v tu chvíli nám to připadá, že na tom závisí náš život a že je to něco, co životně potřebuje.
V dětství to může být nějaká hračka, kravina která nás fascinuje, v pubertě nějaká holka, neopětovaná láska, v dospělosti bohatství, nějaké „praktické“ věci, apod. Neliší se to od té hračky z dětství, přestože ty pozdější žádostivosti se zdají „důležitější“ (spíš jen odpovídají věku, ale jsou často stejně pošetilé a zbytečné).

Nepotřebujeme to, obejdeme se bez toho a vše hmotné je pomíjivé. Je to jen lpění na hmotě – a vztahuje se to dokonc i na osoby.
Většina neví, co (a proč) chce, jen ví, že to potřebuje. :D

„Když nás chtějí bohové potrestat, vyslyší naše modlitby.”
„Že nedostanete v životě vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.“ Často nedostaneme to co chceme ale to co potřebujeme. To co chceme pro nás často může být velké zklamání i utrpení. A že to nedostaneme je pro nás požehnání, protože jsem se vyhnuli „oprátce“ (třeba když toužíš po nějaké babě… nakonec ji i dotaneš, ale realita je trochu jiná a třeba ti dělá ze života peklo ;) A tak to může být s čímkoli).

aliendrone

Myslíš třeba něco jako Lockheed SR-71 Blackbird (nejrychlejší vyráběná stíhačka na světě)? Brnkačka, stačí si dát pohlavek a říci si „vrať se zpátky na zem“ – a je vyřešeno. 🙂

Je tu ovšem celkem DOST zásadní komplikace. A to u dilemat ještě VĚTŠÍHO a HORŠÍHO typu. Speciálně u záležitostí, po kterých toužíš PŘESTO, že ti instinkt a s ním i rozum moudře radí, že bys NEMĚL. Bohužel v tomto případě přebírá nad tělem kontrolu jiný orgán, než ten kraniálně umístněný. Výsledky a následky tomu odpovídají. 😉 😁 😁

elkon

Že se mi něco líbí je normální, ale nemusím to mít hned doma.

MirekPopStar

Ano často. Dělám to většinou taky jak píšeš. Prostě se snažím nejednat intuitivně, ale chvíli počkám :)