Kazatel

Rakousko platí za plyn údajně v rublech, Polsko a Bulharsko se nepřizpůsobily a mají smůlu. Jak je na tom vlastně ČR?

Nejlepší odpověď
_Bůh_

Neplatí, je to dezinformace stanice TASS

Další odpovědi
quentos

To opravdu jen údajně… https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/clanek/ra­kousko-plati-za-plyn-v-rublech-hlasi-rusko-fake-news-brani-se-kancler-40395129#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=3LhnddEGi5O-202204271107&­dop_id=40395129&sou­rce=hp&seq_no=1&ut­m_campaign=ab­test189_panel_slu­zeb_varDD&utm_me­dium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

da ny

Všichni evropští, závislí/spolu­pracující odběratelé, platí v eurech (podle smluv)….
Tvrdí česká média.

Pepa25

„We will ensure that Gazprom’s decision has the least possible impact on EU consumers.
🇵🇱🇧🇬 are now receiving gas from their EU neighbors.
@EU_Commission will also intensify its work with the regional groups of Member States that can provide immediate solidarity to each other.“
zdroj: https://twitter­.com/vonderle­yen/status/15192905­58300270592

_Bůh_

Pokud se firmy v EU podvolí tlaku Ruska a začnou platit v rublech, jdou proti západním sankcím, varuje Evropská komise. To ale tedy znamená, že pokud firmy poslechnou a Kreml necukne, do poloviny května je bez ruského plynu celá EU. https://t.co/xguJ­tHY4e9

da ny

_Bůh_
Podvolí se. Jsou to jen „řeči v kleci“. Zatím musí.
V TV (CNN Prima N)běží nějaká debata, předpokládá se údajně, že velkoodběratelé v EU, platit v rublech (určitě) budou….. Hlavně německé entity.
V zemích „nikoho“, tak, aby obě strany byly spokojené. Putin bude mít cenu v rukou. Utnout to hned, není možné.

da ny

Upřímná omluva, dnes jiné informace, než vřera v TV zprávách ČT1
12:48
„Podle zdroje agentury Bloomberg zaplatila čtveřice evropských obchodníků za ruský plyn v rublech. Není však jasné, v jakých zemích podnikali.“
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/ekonomika-firmy-jednota-eu-se-pry-hrouti-ctyri-kupci-plynu-zaplatili-v-rublech-199959

_Bůh_

To je OMV (Rakousko), ale jak bylo řečeno výše, není to pravda

Kazatel

Než se rozhodnete odpovědět, tak si článek na Novinkách alespoň přečtěte, děláte tak hlupáky pouze sami ze sebe.

Kryšpín

Kazatel Novinky berte s rezervou pohrdají odkazem T.G. Masaryka / základ demokracie je diskuze / nenechají diskutovat a mažou mažou ale dávají za pravdu V. Havlovi kde je cenzura nelze věřit médiím.

_Bůh_

V rublech neplatí. Otázka byla na placení v rublech, ne na český bulvár.

_Bůh_

A Česko už vůbec ne