Kepler

Proč vlastně slepice pořád snášejí vajíčka, i když nejsou oplodněny kohoutem?

Je to stejné jako u ženy s ovulačním cyklem, akorát že ty ženy nemají dost vápníku na skořápky?

https://pixaba­y.com/cs/photos/zv%C3%AD­%C5%99e-stodola-pt%C3%A1k-ku%C5%99e-vejce-1867521/

Nejlepší odpověď
annas

Je to u nich přirozené, stejně jako u ženy. Možná je vejce „slepičí očista“. Vejce chrání plod, který by vznikl zásluhou kohouta. Jen tak se oplodněné vajíčko vyvíjí dál za určitých podmínek – slepice na oplodněných vejcch „sedí“ a zahřívá je tělem.

Bez kohouta se nevylíhnou z vajec „děti“ , tedy kuřátka.

„Neveselé svátky velikonoční –: Kde se berou vejce?“

"Slepice využívané v dnešním vaječném průmyslu byly geneticky vyšlechtěny, mnipulovány a chovány, aby produkovaly 200–350+ vajec za rok – to je více než patnáctinásobek přirozeného množství.

Přirozeně, většina slepic v přírodě (které nebyly geneticky upraveny) klade jen 10–15 vajec za rok – kvůli reprodukci. Tak jako samice savců (včetně těch lidských), které ovulují a mají ‚menstruaci‘ jen několikrát do roka.

A zatímco je většina dnešních nosnic potomky divokých kurů bankivských (Gallus gallus), kteří snášeli zhruba 60 malých vajec za rok, stále se zdaleka neblížíme počtu 200–350+ středních až velkých vajec, které slepice produkují nyní."

atd.

https://kontex­t.korpus.cz/fir­st_form?corpna­me=syn2015

Další odpovědi
agentpv

prostě je to jako u žen menstruace. Škoda že ženy nesnáší vajíčka. Ušetřili bychom za vložky a za vejce …

Kepler

agentpv: no, ještě to, aby navíc vítězně kdákaly po každé snůšce…

agentpv

:- )) bohužel, některé kdákají, i když nic nesnesou…