ivzez

Proč tady lidi baví vymýšlet otázky, na které se nedá rozumně odpovědět?

Asi poznáte, kdo mne svou dnešní otázkou inspiroval,
ale radši přidám odkaz: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-tady-lidi-bavi-vymyslet-odpovedi-ktere-nepomuzou

Nejlepší odpověď
Kepler

To je třeba i ta vaše otázka:-) Těžko posoudit, pro někoho je snadné odpovědět na každou otázku, třebas i blbě. Pro jiného to může být těžké. Jestli to autory otázek baví, to taky nevíme, třebas jenom autoři nedomýšlejí to, na co se ptají.

Další odpovědi
Edison

  1. Nedostatek sociální interakce.
  2. Nemaj co dělat, nemaj starosti, nebo je to jen útěk od reality a všedhních větších, či menších starostí.
  3. Trolling.
  4. Hloupost.
  5. Neschopnost informace vyhledat, neschopnost položit otázku správně.
  6. Prachobyčejná sranda (někdy i povedená).

aliendrone

To proto, abychom se při čekání na dobrou otázku moc nenudili a měli pocit, že se něco děje! ;) :D :D

led

snaha zviditeľniť sa, prejaviť „anonymne“ svoje myšlienky, provokovať, ale hlavne baviť sa.
Vaša podnecujúca inšpirácia, otázka vo vašom odkaze, sa mi ale nezdá byť otázkou bez možnosti rozumne na ňu odpovedať. Ak sa odpovedajúci zamyslí…

yuko

Někoho baví odpovídat a jiného více baví vymýšlet otázky. Každou takovou otázkou však na sebe něco prozrazuje.

Rokio

Protože je baví provokovat. Jeden statný jinoch například záměrně provokuje svými otázkami jednu konkrétní osobu.

Další důvody jsou nuda, trolling, odreagování, útěk do skutečného života apod.

zjentek

No, co na to rozumně říct… ;)

Jako Vůbec

http://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/uvaha-proc-se-neptame-proc-dcc-/p_veda.aspx?c=A160625­_102055_p_veda_wag

ivzez

@Jako Vůbec:
To je pěkné čtení → děkuju za odkaz.

ivzez

@Led: Inspirovala mne formulace a obsah otázky.
(Také – zdá se – neumím otázky formulovat tak, aby
z nich bylo vše zřejmé na první pohled.)

led

ivzez, aj to beriem ako inšpiráciu,
ale zaujímavé je, že aj napriek svojej nezmyselnosti, získala doteraz 6 odpovedí

ivzez

Kdyby nebylo v otázce zřejmé, že jsem odkazovanou
nemínila jako nesmyslnou, je to jasné zde v diskuzi.

led

Rokio, sebakritika? 🙂

Rokio

led: Ano.

led

Rokio, 🙂