Lgee

Proč si lidé myslí, že peníze zaručují moc?

Peníze přece moc nezaručují, akorát usnadnují její získání, i člověk chudý může mít určitý vliv (třeba na sociálních sítich), naopak třeba někdo, kdo má hromadu peněz ale neumí s nimi zacházet a neumí ostatní ovládat/manipu­lovat, tak mu nepomůže ani několik miliard, aby měl moc.

Nejlepší odpověď
Drap

Každý si to nemyslí. A k čemu je dobrý vliv na sociální síti?

Další odpovědi
Speed77

Protože moc má mnoho druhů, ty jelito. Jednu z nich představují i peníze.
Moc nespočívá v manipulování ostatních. Může, ale není to nic zásadního, na čem by moc stavěla.
Všechno jsou to jen prostředky, včetně peněz. Nic není zosobněním moci. Jen jejím prostředníkem a ukazatelem.

elkon

Sociální sítě jsou dobré tak akorát k oblbování, nebo rozeštvání lidí. Případně k ovládání manipulovatelných a důvěřivých lidí.

Ametyst

Protože na prodej je dnes úplně všechno.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Elkon: přesně to samé dělají masmedia, proto lidé raději hledají informace na internetu.