icurusL

Proč se mi barvy zdají tak vybledlé?

Proč mi barvy nezáří tak jak jsem si myslel že by měli? Všechny barvy (i jasná žlutá) mi nepřipadají úplně „jasně“. Jsem venku v slunečně osvětlené přírodě, ale všechno je nějaké „vyblité“.

Odpovědi
GM

Nemáš šedý zákal? Při cukrovce taky někdy bývá zastřené vidění.

elkon

Od toho je oční lékař.

triqma

Vyhodím ti sem svoje myšlenky, tak nějak hromadně a třeba se v něčem z toho inspiruješ. Třeba se zvyšuje postupem uplynulých let hodnota znečištění vzduchu částicemi? Třeba jsi tak trošku vystresovaný a nevidíš svět tak „barevně“? Třeba svět ani teď nemá být tak barevný? Nebo jsi jen „předávkovaný“ barvami?

Myslím, že úprava stravy, meditace, zdravá životospráva, zlepšení mentálního stavu může značně pomoct v „barvitosti vnímání svého okolí“.

Například spousta lidí, co podstoupila například týdenní „pobyt ve tmě“ uvádějí, že vidí barvitěji.

Když trávím za monitorem většinu času svého dne, taky mám problém se saturací „reality“ oproti minulosti, kdy jsem do monitoru vůbec nekoukal. Živil jsem se 6 let hraním počítačových her na profesionální úrovni, měl jsem upravené barvy pro maximální saturaci abych „lépe viděl nepřítele“ a hraním jsem trávil třeba i 20 hodin denně. Musím uznat, že v té době na mě okolní svět působil skoro černobíle. Ty opravdové barvy a život byly totiž jen ve virtuální realitě :)

Arne1

Máš na televizi nastavenou příliš velkou sytost, takže se ti skutečnost zdá „vyblitá“

zdenek l

Je to příliš osvětlené slunečními paprsky.
Také jsem jednou viděl všechno příliš bledě proti slunci město. Díval jsem se přes koleje z vlaku na město. Řada kolejí před nádražím byla postříkána Roundupem. Pravděpodobně se postřik hodně vypařovat až bledou barvy v pozadí.