louisel

Proč se lidé nechávají nachytat na termínové vklady když je pro ně výhodnější spořící účet?

Když si dám třeba termínovaný vklad s částkou 200.000,– Kč na 12 měsíců, tak nesmím na ty peníze šáhnout a po 12 měsících mi připíšou úrok z částky 200.000,– Kč, ale když si dám 200.000,– Kč na spořící účet, tak s něma můžu v případě potřeby libovolně nakládat (klidně tam i přihodit další peníze) a úroky se mi připisují každý měsíc s tím, že další měsíc už úročím částku navýšenou o přípsané úroky z minulého měsíce.

Odpovědi
elkon

Každému vyhovuje něco jiného. Na termínovaném vkladu je většinou úrok vyšší. Je to v podstatě „odměna“ za to, že tam ty peníze leží delší dobu.

Pepa25

Na termínovaných vkladech je úrok pevný po celou dobu, na spořícím účtu je obvykle vyhlašovaný, který se může kdykoliv změnit (banka ho může snížit).