_136

Proč lidé platí mobilní paušál když existují bezplatné aplikace na sms a volání (whatsapp,viber,Mes­senger)?

Odpovědi
cochee

  1. Tu bezplatnou aplikaci musí mít v telefonu nainstalovánu i volaný protějšek – ne vždy tomu tak je. Tím jsou zároveň z podobných „kejklů“ vyloučení automaticky majitelé hloupých telefonů. Ze stejného důvodu nelze volat na čísla pevných linek.
  2. Skutečně bezplatné volání je zaručeno pouze připojením na kvalitní Wi-Fi. Není-li wifi, musí se ke spojení použít mobilní data a ta rozhodně zadarmo nejsou a pokud ano, tak v rámci mobilního paušálu/předpla­cenky s datovým balíkem, kde však platí klient operátorovi hlavně za hovorové spojení. Takže klient by si vyčerpal datový balík za hovory přes Whatsapp/Viber/Mess a paušální čas určený k volání by mu propadl resp. by jej nechal ležet ladem … kontraproduktivní. Nejspíš existují i čistě datové tarify – možná…, ale ty určitě zdarma nebudou.

Schluker

To je jednoduche, spousta lidi tyto aplikace nepouziva. Takze je zadouci byt dostupny i klasicky. Whatsapp bez tel cisla taky nezprovoznite. Mimo jine, na edge si moc pres whatsapp a podobne nezvolate. A bez datoveho tarifu to taky nepujde :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

JsemVegan32

Jsou na internet. Takže si vlastně musíte koupit data a výjde to na stejno kupovat data místo kreditu nebo jen kredit bez dat