CTTON

Proč lidé nemyslí do budoucnosti?

Nejlepší odpověď
annas

Jak to víte, že lidé nemyslí na budoucnost? Pak se do nich počítáte i vy.

Někteří myslí, jiní ne. Jenže žijeme přítomností, žijeme právě teď. Zítřek je už budoucnost, včerejšek je minulostí… čas je jen relativní pojem.

Čím více myslíte na budoucnost, tím více se vytrhujete z přítomnosti ,
Budu šťastná, až… skončí pandemie?

Jenže kdo umí předvídat budoucnost, domýšlet a představovat, co bude, jako bude. Takto často vzniká pocit strachu a úzkosti.

Jenže člověk stále na něco čeká, a když se dočká, někdy se raduje, jindy ne. Hned zase hledá něco, co by ho uspokojilo. Mnozí mají pocit štěstí, ale to je vrtkavé…

Ale jsou tací, kteří třeba investují do různých fondů , chtějí si zajistit prostředky pro sebe a pro své blízké.

„Nemysli na to,“ poradila mu. „Nic s tím nenaděláš a budeš se jen cítit hůř. Žij přítomností, pamatuj si minulost a neboj se budoucnosti, protože ta neexistuje a nikdy ani existovat nebude. Je pouze teď.“

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/6664-neznamy-autor-zij-pritomnosti-sni-o-budoucnosti-uc-se-minulost/

V archivu najdete několik podobných otázek.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… podle sebe soudím tebe, nebo kde je jaký důkaz pro tvoje tvrzení ???

Drap

Jak kdo. Já myslím do budoucnosti.

Edison

Bo je to v daný okamžik jednodušší.

Rokio

Podle mě je to kvůli tomu, že si někteří lidé myslí, že to nějak v budoucnu dopadne a další lidé raději žijí přítomností.

Lurius

To záleží na tom jestli mají nějaké plány nebo jsou zatím spokojeni s tím co mají

da ny

Jak jste došel k tonuto závěru? Vždyť to není pravda :).
Co konkrátně máte na mysli a které lidi (Křovák má možná jiné „starosti“)?
A jakou budoucnost, blízkou, vzdálenou..... ?
Na světě jsou lidé, kteří „sakra“ plánují a myslí na budoucnost.
Jedny budoucnost nezajímá, neřeší, další na to třeba nemají (finanční zajištění).

elkon

Každý není jako ty. Nemyslet dopředu je krátkozraké a nevyplatí se to.

anonym

Protože je pro ně budoucnost vzdálený pojem a neumí si ji spojit s něčím, co by ohrožovalo přímo je samotné (a na příští generace nejspíš kašlou). Třeba proto.