FlAsh_7

Proč bohatí investují velké peníze do uměleckých předmětů (mince, obrazy, známky aj.)?

Odpovědi
elkon

Protože v tom mají uložené peníze, které se časem zhodnocují.

Drap

To je snadné. Mají volné peníze, které nepotřebují a ví že dlouho potřebovat nebudou, tak je uloží do umění.

zjentek

Protože peníze nemají cenu.

Tomáš1234

Protože se tím chrání před inflací. To lze samozřejmě i přes další aktiva jako jsou například nemovitosti nebo třeba akcie, ale to vše už movití lidé většinou mají. Umění jim tak slouží jako další část portfolia = diverzifikace.