Proč blaničtí rytíři nepřišli na pomoc, když byli Češi po dobu 40 let komunisty fyzicky i duševně ničeni?

Nejlepší odpověď
da ny

Ty filuto ;)
Přece víš, že 85% národa nic nechybělo a politika je nezajímala.

Další odpovědi
anonym

Asi si mysleli, že ještě není tak špatně. Mají přijít „až bude Čechům nejhůř“ a to ještě nebylo. Myslím, že počkají ještě tak 10–20 let. Ale na druhou stranu… jestli tady budou ještě Češi, jestli tu nebudou utečenci doma, a těm pomáhat nebudou.
Český národ pomalu vymírá, protože přednost mají peníze před pokračováním rodu.

Elk

Už i v Cimrmanově hře Blaník si na to pan učitel ztěžoval a bylo mu vysvětleno, že nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být hůř.
Nejhůř našemu národu bylo po 30 leté válce, to nás zbyla asi pětina…!

annas

Blaničtí rytíři musí čekat na vhodný čas, jak mají předpovězené.

„Svatováclavské vojsko spí. Ještě není čas, aby vstalo.. To bude ve chvíli největšího nebezpečenství, až se na naši vlast sesype tolik nepřátel, že by celé království roznesli na kopytech svých koní.
Tenkráte budou viděna znamení: uschnou vrcholy stromů v blanickém lese, na temeni hory se zazelená starý uschlý dub a pramen u skály se tak rozvodní, že se bystřicí dolů povalí. Tu pak se strhne veliká, krvavá bitva v krajině mezí Blaníkem a Načeradcem. Rybník Pustý, u něhož se starý uschlý strom před bitvou zazelená, naplní se potoky prolité krve. I bude pláč a veliké zkormoucení pro ten zoufalý boj, ale Čechové se proti silnějšímu nepříteli hrdinsky brániti budou. V rozhodnou chvíli se Blaník otevře, rytíři v plné zbroji vyhrnou se z hory a svatý Václav, jeda na bílém koni, je povede na pomoc Čechům“. atd.

http://paranor­malnijevy.blog­.cz/0901/blanic­ti-rytiri-skutecnost-nebo-jen-legenda
--

Druhá skutečnostje, že rytíře vede svatý Václav. Komunisté víru v boha a ostatní svaté zatracovali, takže ani z tohoto důvodu rytíři nezasáhli proti světské moci. Chyběla pokora …

Proto lidé usilovali o změnu systému jinou cestou …

led

Ešte nenastala vhodná doba. Český národ neraz prekonal aj horšie časy bez Blaníckych rytierov. Len si spomeňte na Bielu horu a stáročia trvajúcu nadvládu Habsburgovcov.

fcoop

Sedí dva blaničtí rytíři v jeskyni a jeden se druhého ptá:

„Vyhrál Zeman druhé prezidentské volby?“

„Ne, ještě ne, ještě máme čas…“

isteron

Povesti a rozprávky.

anonym

Annas, samozřejmě jsem pověsti četl…

annas

Smazala jsem svou odpověď, protože jsem odpovídala stejně už dřív.

anonym

Annas a nebyl důvod smazání doplnění tvé odpovědi?

anonym

An, tos nemusela, aspoň by si o tom přečetli děti, jak je to u nás s bájemi, pověrami…

annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-pruvodni-jevy-ze-vyjedou-blanicti-rytiri

Do archívu jsem se podívala až dodatečně.

annas

Teď jsem přišla a vidím, že admin mou odpověď vrátil.

McGregor

Protože žádní nejsou ?

anonym

Proč ten otazník? A Harry Poter existuje?