Proč bez brýlí slyším hůř?

Nevím, jaká je tam spojitost, no, nejsem jediný.

Nejlepší odpověď
Kepler

To jako fakt? Připomíná mi to Karkulku:
„Babičko, proč máš tak veliké zuby?“
„Abych tě lépe slyšela, děvenko“

Další odpovědi
elkon

Je to sugesce, soustředíš se na určitou činnost.

Dochy

Máš to ověřeno čistě na poslech?
Jako ty brýle teoreticky mohou mít nějaký vliv tím, že samozřejmě vedou nějakým způsobem zvuk. Ale čekal bych, že sluch spíše zhorší.
Efekt ale může mít to že vidíš mluvčího u rozhovoru. Ne že bys přímo odezíral, ale pomůže to soustředit se na ten jeden konkrétní zdroj zvuku a víceméně jej „vyzdvihnout“ nad ostatní hluk.

Misulkanov

Tak to úplně není, ale rozumím Vám. Při poslechu dost odezíráme ze rtů a proto máte pocit, že bez brýlí hůř slyšíte. Doopravdy jen musíte věnovat víc „energie“ poslouchání. To se mimochodem prokázalo i při nošení respirátorů a roušek, taky jsem furt ostřila zrak! :D Dokonce jsem si koupila své první dioptrické brýle odsud: https://www.ho­tovebryle.cz/.

anonym

Kepler, opravdu.