Kryšpín

Pro Československo byla pro další vývoj horší okupace v roce 1939, neb 1968?

Historie nabírá obrátky, dle historiků druhou světovou válku začal Sovětský svaz napadením Finska a Polska což plně chápu a v roce 1938 v Mnichově to bylo pravděpodobně politické rozhodnutí poněvadž Sudety de fakto byly Německé, včetně obyvatel.

Nejlepší odpověď
Kepler

Vzhledem k tomu, že německá okupace trvala jen 6 let, tak nebyla tak rozhodující. Vítězný únor 48 a následná sovětská okupace 68 bylo 40 let naprosté devastace.

Další odpovědi
autacek

No jo, koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Němci jsou dnes naši chlebodárci a Rusko nepřítel, tak že asi tak.

hapiky

Onen další vývoj je míněn ekonomický, kulturní nebo snad vyspělost sama o sobě?
Takže asi: Kdo co chtěl?

  1. Poslušnost chtěli oba okupanti.
  2. Držet hubu a makat chtěli oba okupanti
  3. Likvidovat nepohodlné občany chtěli a likvidovali oba okupanti.
  4. Ideové vymívání mozků chtěli a dělali oba okupanti. atd… atd…

Jako jediné + od socialismu byly sociální výhody jako prémie za malé platy.

Sudety nebyly Německé, patřili víc než tisíc let Česku. Že tam žili v drtivé většině Němci na tom nic nezmění.

elkon

Každopádně 1939, protože z toho byla druhá světová válka. 1968 zapříčinil, že jsme až do r. 1989 živili ruské vojáky.

Edison

Co tě nezabije, to tě posílí… Neplatí to i v těchto případech?

quentos

Už se zase ztrapňuješ?

Kryšpín

Nejsem rusomil, ale za okupace skopčáky padlo asi 360 tisíc Čechoslováků a nebýt zlého Stalina a obětí 9 milionů Sovětských vojáků tak jsme tady pravděpodobně měli jiné sídlo.
Ovšem velká část čecháčků má vždy na vše výmluvu v roce 1938 Anglie, Francie, Itálie, v roce 1945 Stalin, Rosevelt Churchil, v roce 1948 komunisti a Gottwald, v roce 1968 Sovětský, po roce 1989 zloději, později dotace, islámisti, aktivisti, Rusko, USA nebo Čína a tak budeme dále pokračovat.

hapiky

autacek: Nepřítel a nejen Rusko, je ten, co se chová nepřátelsky a nejen k okolním státům. Máš snad pocit, že Rusko s námi někdy jednalo jak rovný s rovným? Být pod Ruským vlivem znamená poslouchat. To si konečně uvědom!

elkon

Nebýt Ruských vojáků v r. 1945, tak jsi tu taky nemusel ani být ty. Zřejmě toho o historii moc nevíš. Ty si uvědom, že slabší je vždy závislý na silnějším. Jde jen o formu jak na to. Východ, nebo západ. Otázka je co je pro koho výhodnější.

Edison

Tak přecijen jsou těmi, kdo od nás vyhnal nacisty. A padlo jich tu v bojích poněkud více, než nás. Tohle zevšeobecňování fak dobré není. A teď mi řekni: Dnes nejsme pod ničím vlivem? Co?

hapiky

Edisne, uvědom si konečně, že to Ruské osvobození byla naše prohra! nebýt zku.veného politikaření USA, netrvalo by to o moc déle, a skutečná svoboda by přišla odjinud. A byla by to skutečná svoboda!!!

Edison

Fak si seš tak jistej? Kdyby byly v prd… ryby… ale to už znáš. Orvali by nás jiní. I dnes jsme ovládáni mocnými. A teď mi řekni, že ne. Ano, lze namítnout, že to je naše volba. Ale to tenkrát v zásadě byla taky. Neboj, ono až se zase situace otočí… vítězové přepíší (už opakovaně) historii. Tak to totiž v životě chodí. Hodnotit minulost pohledem dneška je značně krátkozraké a především zaujaté.

Ametyst

Edisone, hlavně je krátkozraké nábožně věřit historii, když vidíme, jak se překrucuje to, co vidíme na vlastní oči dnes.

Ametyst

Ber to tak, že velcí se vždycky domluví na tom, jak odrbat ty malé. Domluvili se na sférách vlivu, tak jsme byli prodáni Sovětskému Svazu.