Savier

Přestává být v Evropě bezpečno?

Další střepba v Německu, další znásipnění v Kunratickém lese. Tak co to je?! Vím, tyto zvěrstva se děly vždy a vždy se dít budou. Jenže není toho poslední dobou nějak moc?

Nejlepší odpověď
Pisatel

Za mne je nejlepší se podívat na oficiální statistiky. Je vidět, že trend je dlouhodobě klesající.

Např. počet vražd v ČR: https://www.czso­.cz/csu/czso/graf-pocet-vrazd-v-ceske-republice
Úmyslné vraždy v EU: https://ec.eu­ropa.eu/euros­tat/statistics-explained/index­.php?title=Fi­le:Intentional_ho­micide,_2008-2021_(number_of_po­lice-recorded_offen­ces_and_rate_per_100_0­00_inhabitants)V1­.png
Krádeže a vloupání v EU: https://ec.eu­ropa.eu/euros­tat/statistics-explained/index­.php?title=Cri­me_statistics

Další odpovědi
elkon

Něco mají na svědomí „přivandrovalci“, něco místní. Záleží na konkrétním místě a schopnosti policie věci řešit. Problémy jsou ale hlavně ve větších městech.

Drap

Nepřestává, je to už léta stejné a občas ještě horší.

Filip84

Savier, Tys byl na návštěvě v nějakém Senior klubu, nebo „mladé módě“, nebo co? 🤦‍♀️

Delinkvence stoupla s prolomením železné opony. Protože, ať chceš nebo nechceš, to (téměř) hermetické uzavření hranic mělo i své positivní stránky, třeba to, že jsme byli, jak nějaký ostrov.

Pokud máme, v podstatě, volný pohyb osob v rámci EU, nemůžeš moc počítat s tím, že se situace bude nějak výrazně zlepšovat; je to daň za Schengen.

Na druhé straně je nutno souvisle dodat, že vraždit se lidé vraždí od doby, co vzal první „neandrtálec“ do ruky klacek a máznul s ním po hlavě chlapa. A znásilnění je taky staré, jako lidstvo samo.

Tak: co řešíš? Když se o tom ví, tak budou po znásilniteli pátrat, až ho profousové lapnou a do želez dají, před právo ho postaví, vrchnost hrdelní ortel vynese, pak bude viset všem na očích a problém bude vyřešen a harmonie obnovena, ne? 😃

Když ne? Život není krásný. 🤷‍♀️

cappuccino

Prestava? To uz se davno stalo! V Cesku jsme na tom jeste relativne dobre. Staci si najit udalosti z jinych zemi, okterych se u nas ale moc nepise.
Evropa uz vubec neni bezpecna! A bohuzel tomu neni zdaleka konec!