louisel

Považujete dnešní vyjádření francouzských politiků za nalití oleje do ohně?

Jistě víte, že po celé Francii se už několik dní protestuje kvůli smrti 17-ti letého kluka, kterého zastřelili policisté při banální silniční kontrole. Včera večer demonstranti napadli dům starosty a na Twitteru dnes francouzský ministr Olivier Klein napsal „Útok na starostu je útokem na nás všechny, na občany.“ Následně se v TV objevil francouzský prezident Emmanuel Macron a šokoval celou Francii tím, že vyzval rodiče, aby převzali odpovědnost za nezletilé výtržníky. Považujete tato vyjádření za šťastné?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, ještě měl nařídit rodiče těchto nezletilých okamžitě pokutovat a tresta, například odnětím všech sociálních dávek.

Další odpovědi
zjentek

Bezohlední vykořisťovatelé zde zaslouží tresty nejvyšší, ovšem realita je vždy do určité meze jiná. Dokud plebs tleská, zákony zde platí.

elkon

Nic nám do toho není. Je to jejich problém, nepřísluší nám jejich chování hodnotit.

da ny

Francie není jediná, kde rodiče nesou zodpovědnost a finanční zodpovědnost za škody svých nezletilých dětí (zletilec už může být potrestán sám).

Revolta a anarchie k tomuto věku patří, i ta neuvážená/ničící
Předstabte si, že Vám někdo zapálí, zničí auto, na kterou máte půjčku a je mizerně pojištěné. Že Vám někdo rozbije výlohu obchůdku, který Vás jako živnostníka živnostníka živí s celou rodinou (a třeba 2 – 3 zaměstnance). Někdo Vám zničí zboží, způsobí škody a vy nemůžete pracovat, vydělávat, splácet a jste ve ztrátě.
Není snadné věc posoudit. Ochromit chod země lze i jinak. To už vyžaduje širší zapojení národa..

Jistě víte, že ve Francii občané svou nespokojenost projevují již několik týdnů!!! Měsíce.
Ta nešťastná událost (smrt mladíka) je „jen“ další důvod k vyjádření nespokojenosti další věkové skupiny.

Ametyst

Je blbý, když mladí nerespektují žádné autority, a před policií prchají, místo aby ji poslechli. To není první případ, kdy si mladý dělá, co chce. Doplatil na to. Stejně jako nedávno dva 15-letí mladíci na elektroskútru (v Británii) ignorovali policejní majáček, zrychlili, havarovali a zabili se.

WordPress

Tady vidíte kam vede demokracie