zjentek

Pomůžete mně pochopit text?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=SmhwPSLxe­pE

Nikoli přeložit, ale pochopit. Nemůžu ho pochopit 🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem si překlad, neumím tak dobře anglicky, abych mohla dlouhý text rozebrat. Ale při hledání jsem narazila na interpretaci textu, takže jsem Vám jej upravila a vložila. Mně totiž píseň tolik nezajímala,Ale právě proto jsem se seznámila s autorem písně. Z tohio plyne, proč takovu smutnou píseň napsal a zpíval.

https://songme­anings.com/son­gs/view/353082210­7859525948/

https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/radiohe­ad/decks-dark-754759

Můj rozibor písně decks dark – radiohead [lyrics]

Lyrická chmurná píseň je osobním vyznáním Thoma Yorkeho, který vypráví o „těžkých časech“, jlmiž si jeho rodina prošla po smrti jeho bývalé partnerky.,
Vzpomíná na okamžiky, které vedly k tomu, že zemřela. – rrakovina. .

„Pak do tvého života přichází temnota“
temnota by byla časem smrti

nebe“
Kosmická loď by představovala boha nebo anděly, kteří odvádějí duši z fyzického těla

„A není se kam schovat“
Schovat se před smrtí nelze.

„Ale byl to jen smích, jen smích
Jen smích,
Tato část písně je vzpomínkou na chvíle prožité mezi ním a partnerkou. . .
‚Dokonce pod tímto úhlem se hroutíme‘,
dokonce i v době našich životů (když je smrt přichází)
stále pokračujeme v rozpadu vwšdomí

J
'Utíkáš dozadu a zakrýváš si uši,
ale je to ten nejhlasiiější zvuk, který jste kdy slyšeli.“
Uvědomění si, že smrt přichází, je alarmující, ale nechcete to s
nadějí přijmout.

Myslím, že první verš („ve tvém životě přichází tma; je tu vesmírná loď, která blokuje oblohu“) je o nečekaném, nevítaném uvědomění, které vstoupí do života člověka a způsobí depresi. Ta může být výsledkem různých věcí pro různé lidi. Někteří možná zažili ztrátu blízkých; někteří mohli zažít stárnutí; někteří mohou mít zkušenosti s něčím jiným. Jde o to, že najednou se v životě člověka náhle stává život skutečným; člověk je náhle postaven před břemeno, náhlý odchod někoho bliíkého, ,. To až do současnosti většinou nebylo součástí života. Je to ten okamžik uvědomění, který je hrůzným probuzením. uvědoměnío si toho, že je sám. že je starý. Najednou si možná uvědomí,že jde po nesprávjné cestě. To je kosmická loď, která blokuje oblohu. Mnozí se to budou snažit ignorovat a pokračovat tak, , jako by se situace sama vyřešila, ale nakonec je vše dál štve . Proto si „zacpávájí uši, ale je to ten nejhlasitější zvuk, jaký kdy slyšeli“. Obava z toho, co bude po smrti, zda se setká s blízkým.

Význam této písně je tedy v tom, že může pro různé lidi znamenat různé věci v závislosti na jejich životních zkušenostech. přesune do zadní části místnosti, ale zvuk v jeho hlavě exploduje. Věci jsou nyní zcela černé, takže metafora vesmírné lodi zcela blokuje celou oblohu. Zřejmě se mu to už stalo, a on miloval ženu, s ní vše konfrontoval, ale ona to vždy bagatelizovala – „byl to jen smích“. Jako , co si z toho děláš tak velkou hlavu. Ale v této situaci je mu prostě příliš jasné, že je konec---„když mě máš dost“----sladká tma.

Možná že vesmírná loď je vinylová deska… proč by se jinak jmenovala ‚Decks Dark‘? Hudba často vynese posluchče i se sluchátky na uších až do oblak.

Nebo název Decks Dark může odkazovat na „ palubu vesmoírné lodi. V tomto případě jsou tyto . lodi prázdné a temné

Další odpovědi
cappuccino

Ono to asi muze mit vic vyznamu a na kazeho pusobit jinak. Kazdopadne to na me pusobi hodne depresivne. V prvni polovine jsem si rikala, ze jsou to pocity cloveka, ktery dostava Azheimera, ve druhe polovine jsem mela spis pocit, ze je to o umirani, ze ktereho neni navratu. A uplne na konci me napadlo, ze to muze byt nejaky stav po drogach (ale nevim, nemam vlastni zkusenost)
Decks dark bych videla nejspis odvozene od: padnout k zemi = hovorove hit the deck = tmava zemina
Brrrrrrrrrr, co to poslouchas???

cochee

No fujtajbl, nejubečenější kapela na světě (a ještě s frontmanem chromajzlem, což je ale jen můj osobní názor, nikde jsem to neviděl oficiálně napsáno). Tak ty fakt nemusím, můžou mě s ní mučit posléze fpekle.

zjentek

Cappucčko, taky mělas zimomriavky? ((;
Jinak dobrá odpověď, díky. (;

zjentek

A jak byste zde přeložili název Decks dark? Protože paluby tmavé to asi nebudou 🤷‍♂️