Matiselis

Pomůže si dát otevřené pivo do ledničky, aby déle vydrželo?

Ahoj, koupil jsem si 1,5 l piva v PETce… Ale najednou to rozhodně nevypiju. Jak zajistit aby se během těch dvou tří týdnů, co to budu pít, s tím nic nestalo (po chuťové stránce)?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Filip84

Vždyť to je 1.5 píva, tvl! A malý pívo je hřích brát do ruky a obtěžovat s ním obsluhu! 🤷‍♀️😅 I kdyby to bylo piwo ekstra mocne, tak jedno velký a jedno malý musíš dát! 😎

Ne, samozřejmě, že pomůže. Pívu, obecně, nesvědčí, když je v teple. Pokud je sud neotevřený, to samé flaška lahve, tak pokud není na slunku, žádný problém, ale pak by se mělo dát někde, kde je tak 12 – 15°C, pokud máš sud přímo pod pípou a šokově ho zchladíš, tak tomu pívu to nesvědčí, pění a – víš co: není to ono. Jo, a taky se rychleji zkazí!

No tak s pívem v PETce je to to samý. Akorát bude vyvětraný, jako, nebude dobrý, to vypij, ne? 🤷‍♀️🙃

Další odpovědi
Drap

To nelze. Nejlépe co odliješ, tak zbytek opět zazátkovat a čekat. Dva , tři dny snad, ale tři týdny, určitě zvětrá.

cappuccino

Jeden American, zvykly pit prevazne colu, si zakoupil pivo v plechovce. Jelikoz ho nevypil, nechal ho v lednicce do druheho dne. Nedalo se pit, ale on ho vypil a pak rekl, ze pivo mu nechutna.
Kdyz priletel na navstevu muj muz, rekla jsem mu, ze musime jit koupit pivo. Tak Charlie koupil 4 male plechovky pro ne pro oba !! To jsem se nasmala! Hned jsem prikoupila dalsi 2 six-packy.
Matiselis, je videt, ze pivar nejsi. Touhle koupi jsi nic neusetril a jenom si pivo znechutis. PETku muzes skladovat maximalne do druheho dne! Priste si kup radeji pivo v lahvi. Pivo v PETce nechutna, je to takova nouzovka pod stan!!

Filip84

cappuccino: Jo, ale to pívo, v tý plechovce, bylo otevřený, tak zvětralo – víš co, to je zase jiný Kaffee! 😅

P.S. A to koupil ty malé plechovky, ne – víš co – 12 fl oz? 😅🤦‍♀️

cappuccino

On mel na ty plechovky takove vicko (nejspis ho tak pil casto). Ale stejne asi muselo zvetrat.

Filip84

cappuccino: To víš, že zvětrá! Vždyť je to, přeci, krávovina, ne, víčko na plechovku? 🙃

A to pil, ještě, Budweiser, ne, ten americký? 👌🙃🤢

Filip84

Jo, a za tři tejdny se Ti otevřený pívo zkazí Sicher, jak píše Drap, maximálně jednotky dnů. Pochop, PETka není sud, chladnička není sklep, a ani sud ve sklepě nevydrží tak dlouho.