jirka F

Pomohl vám psychiatr, pokud byste měli jeho působení zhodnotit?

Mně celkem ano. Dříve jsem na tom byl, řekněme psychicky hodně špatně, ale postupem let pod dohledem ambulantního psychiatra jsem se celkem zlepšil. 🙂

Nejlepší odpověď
Filip84

Já jsem byl u psychiatra 1× v životě, a to za účelem získání potvrzení, že jsem se tam nikdy neléčil na alkoholismus, chtěl to, svého času, jeden zaměstnavatel. Psychiatrička čučela, jak koza na plot, moc bystrá taky nebyla, nicméně šest let vysoké školy přeci jenom udělá alespoň cosi, tak nakonec pochopila, o co jde, kvitanci vystavila, já jí za to zaplatil a odešel jsem.

Takže, pokud bych měl takto zhodnotit, tak ano, psychiatr mi pomohl: vystavil mi potvrzení, a já mu za to zaplatil.

Jinak mne zaráží bohorovná samozřejmost, s jakou předpokládáš, že se tady, snad, většina lidí léčila na psychiatrii. I když to tady vypadá, často, jak v C. k. Blázinci, C. k. Ústavu pro vzdělávání blbů, na skupinové therapii uzavřeného oddělení psychiatrické nemocnice, nebo tak něco a podobně, tak věř, že většina lidí pořád psychiatra za život nepotřebuje.

Jo, a jestli to, jak se teďka projevuješ, už je „zlepšené“, tak to bych nechtěl vidět „nezlepšené“, bez urážky!

Další odpovědi
cappuccino

Psychiatr je od toho, aby lidem pomahal. Pokud se mu to podari, je to jen dobre.
Pokud ne, mel by si clovek vyhledat jineho.
Chvili mi trvalo, nez jsem pochopila tvoji otazku. Nechybi tam nejake carky??

Rokio

Ano, pomohl. Lépe jsem se pak soustředil a neměl jsem projevy mánie. Také jsem přestal slyšet hlasy, i když jsem je měl jenom chvíli.

Nebezpečný jsem ale nikdy nebyl, takže určitě i bez medikace bych neohrožoval okolí.

zjentek

Tahle záležitost je čistě o medikaci. Takže pomohou či nepomohou výhradně tablety (bobule), nikoli jakási osoba psychiatra či podobná vystudovaná či jinak přidělená.

led

Vaša otázka ma zarazila. Chvíľku som premýšľala nad vašim znením otázky. Zjavne ste sa chceli opýtať:
„Pomohl vám, pokud byste měli zhodnotit, psychiatr?“ (ach tie čiarky…)
Možno ano, ale… hmm, vždy musí byť nejaké „ale“…
Zatiaľ si myslím, ale to si myslia všetci blázni a inak psychicky narušení, že psychiatra nepotrebujem.
Ale po krátkom zamyslení sa, zastávam názor, že vypočuť si názor iného aj o sebe, nikdy nemôže uškodiť. Predsa len, žijeme v ťažkej bláznivej dobe, počujeme a čítame rôzne názory, niekedy až bláznivé (aj na tú istú vec), človek by sa z toho mohol aj psychicky narušiť a byť na tom psychicky zle.

Ale ak budeme postupovať v zmysle Orwelovho príbehu „1984,“ alebo filmu „Matrix“ o usporiadanej spoločnosti, prestaneme (možno) používať vlastné myšlienky a prestaneme blázniť. Ale potom by asi bola táto stránka „odpovedi.cz“ zbytočná, pretože by sme prestali klásť otázky a nemali by sme na čo odpovedať. A žili by sme len preto, že žijeme.

Ps. som zvedavá, koľko odpovedí bude aspoň tak úprimných, ako je úprimná vaša otázka. Veď nie každý si prizná, že sa odlišuje od „normálu“.

Drap

Nepomohl v ničem. Nikdy jsem u žádného nebyl.

Idkk

Spis naopak prihorsil a pokud si nekdo mysli ze mu psychiatr / psycholog pomohl, tak to ho spis jen zmanipuloval jinak si nedokazu vysvetlit ze nekomu pomuzou nejaky kecy. Psychiatri mi pripominaji praci vestkyne, taky rika samy p******* a lidi ji na to skacou 😂

Filip84

Rokio I. Kauflandský: „Nebezpečný jsem ale nikdy nebyl, takže určitě i bez medikace bych neohrožoval okolí.

Co to zase meleš!? Naháněl jsi souseda za účelem jeho zavraždění? Naháněl. Chystal jsi se, v hlavě, tak jako v mysli, zmordovat učitelku, protože se Ti nelíbilo, jak reagovala na Tvou žádost? Chystal. Chystáš se, v hlavě, tak jako v mysli, zmordovat psychiatra, který Tě nyní léčí, jenom proto, protože se Ti nelíbí, jak Tě léčí (přitom ho můžeš zítra vyměnit!)? Chystáš. Mám pokračovat!? Ty jsi sakra nebezpečný sobě a okolí a není otázkou jestli, je jen otázkou, kdy!

Rokio

Filip84: Nebezpečný je ten, kdo spáchal trestný čin. Byl jsem někdy odsouzen za trestný čin? Nebyl.

Filip84

Rokio I. Kauflandský: Blbost, kdyby to tak bylo, tak vůbec nepotřebujeme institut nařízené hospitalisace, ani zabezpečovací detenci.

led

zjentek, nesúhlasím, veľakrát viac, než medikamenty, pomôže často aj slovo a príroda.