Legionare

Pokud stát nemá ústavní soud, může o takových otázkách rozhodovat soud nejvyšší?

O čem může rozhodovat?

Odpovědi
Drap

Nevím o žádném státě, kde by takováto situace nastala.

Mr. Marek

V případě, že není ústavní soud, tedy instituce pro kontrolu dodržování Ústavy, pak je otázkou, do jaké míry je soudní systém nezávislý.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Mr.Marek, vašim príspevkom ste sa dotkli právnemu problému dnes riešenému na Slovensku, kde včerajším hlasovaním (3.12.2020) parlamentnou väčšinou odňali Ústavnému súdu právomoc rozhodovania o ústavnosti, či protiústavnosti jednotlivých bodov Ústavy u novoschválených ústavných zákonov (platné od 1.1.2021).
Jednoducho postavili guľu na špičku.(ale kde má guľa špičku?)