dust8

Pokud člověk potřebuje rychle přeměnit mokré prádlo za suché a nemá sušičku, tak jak postupovat? Žehličkou či fénem?

Nejlepší odpověď
yuko

Susak s pradlem postavim na terasu nebo k otevrenemu oknu, za hodku je pradlo suche. Susicku nemam. Fenem ani zehlickou bych se nenamahalo, to si radeji oblecu neco jineho a pokud bych to vlhke tricko nutne potrebovala, tak si ho oblecu a ono uschne cestou, podotykam, ze mame +30 ve stinu.

Další odpovědi
Vojta24

Jeden osvědčený nouzový postup ze studentských let bych měl, ale zabírá jen na malé kusy prádla – žádné svetry, rifle ani bundy se tak neusuší. Spíš triko a menší kusy.

  1. rozložit suchý ručník, na něj položit mokré prádlo a do ručníku na sucho zabalit, po vzniklé ruličce tak 30 vteřin dupat, aby se kapalina protlačila do suchého ručníku ..celé to opakovat s novými suchými ručníky dokud do nich viditelně nějaká kapalina ještě tlakem prostupuje
  2. nakonec dát prádlo do mikrovlnky na asi 45 sekund až minutu a po vytažení proklepávat v rukách, dokud z prádla stoupá pára ..to už bude téměř suché. I tento krok lze samozřejmě opakovat dvakrát i třikrát aby bylo prádlo suché zcela.

Na žehličku bych se mohl vykašlat – moc pracné, ..s fénem by to zase trvalo příliš dlouho.