zjentek

Pokud by našemu světu opravdu vládli mimozemšťani, kdo vše by o tom určitě věděl?

Třeba americký prezident určitě ne, říká se (a to se ví), že on je jen taková loutka. Takže otázka zní, kdo především by o tom věděl.

Odpovědi
Reganois

My určitě ne, takže proč by tomu už dávno nebylo, že? I Simpsonovi často ve svých dílech ukazují, jak se mimozemští tvorové smějí, když se snaží lidé něco vymyslet. Možná chodí mezi námi a my je jen nepoznáme, neboť jsou schopni nahodit identitu, která se jim hodí. Ale to asi těžko zjistíme.

Ametyst

Věděli by to loutkovodiči. Vřele doporučuji film Vládci loutek https://www.csfd­.cz/film/14057-vladci-loutek/prehled/

Speed77

A taky se říká, že britská panovnice je taky nasazená mimozemšťanka. Akorát, že ona nevládne a nemá žádnou moc. Takže by to bylo jedno. :D
Má pouze neoficiální moc – ve formě její autority, ale pravomoci má ještě mnohem menší než náš prezident (a to je co říct, když máme parlamentní! republliku).
Dokonce i papež. Jsou to tzv. „Reptiliáni.”

Když už přišla řeč na pravomoce britského monarchy, tak je velmi vtipné, že někteří zdůrazňují, že VB je parlamentní a ne konstituční monarchie (i když opomíjejí to, že parlamentní je jen poddruh konstituční) a to dělají proto, že si myslí, že v parlamentní má panovník víc pravomocí než v konstituční (i když je to naopak. A vlastně spíš ani v jedné nemá panovník žádnou moc. Obojí je totéž, jen ta konstituce zkrátka vymezuje v čem a jak je panovník omezen a v tom druhém případě říká, že „všecnu moc“ má parlament a vláda). Je to vtipné, protože taková královná nemá dokonce ani blbé právo veto. Kdyby panovníkovi přišlo rozhodnutí o jeho odsouhlasené popravě, musel by si ho sám podepsat, jak řekl už Walter Bagehot. Oficálně nemá žádné pravomoce, jak by tomu mohl zabránit.
Čistě ceremoniální, reprezentativní „moc.” Nikdo ve státě vlastně nemá tolik omezení, takovou bezmoc a zároveň tolik povinností jako má panovník. 😂 Mně to připadá takové paradoxní.

marci1

NASA. 🙂

led

Je známe, vďaka rôznym umelcom, že ľudia sú mimozemšťania:
Muži sú z Marsu a ženy z Venuše.
Napriek tomu vedci tvrdia, že ľudia pozemšťania.
PS.
A čo taký aliendrone (No.71894 of odpovedi.cz https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/71894 )? Je toto čudo pozemšťan, alebo aliendrone z hviezd? Vie to, okrem neho samotného, napríklad aj niektorý prezident?

moníčeččík

pan prezident

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Speed77

Zapomněl jsem zmínit, že si to někteří ti lidi myslí, protože „královna má výkonnou moc.” Žádnou nemá, parlament, vláda et cetera sice jednají v jejím jméně, ale to neznamená, že ona má moc nebo vládne a ona sama sice někoho něčím pověřuje, ale nemá na to vůbec žádný vliv, žádnou kontrolu. Ona prostě musí dělat a schvalovat, co ji předloží a odmítnout nesmí, nijak to neovlivní a nemá v těchto věcech ani svobodu volby. :D

Dochy

Myslím, že je to trochu složitější. Sice nemá vládu jako takovou, ale v lidech v UK je zakořeněna ta úcta a má přirozenou autoritu. Myslím, že jen málokdo by si troufnul jít do sporu s ní a s velkou pravděpodobností by to pro něj politicky nedopadlo dobře.

Speed77

Jo já vím. Proto píšu, že má neoficiální moc ve formě její autority. Já neříkám, že to nic neznamená a že úcta a autorita k ničemu nejsou. Jsou velmi důležité, ale skutečných oficiálních pravomocí a moci všeobecně moc nemá. Vlastně nemá žádnou moc.
Ve všech lidech i pro ty v parlamentu, proto premiéři s královnou diskutují o spoustě věcech, ona může doporučovat a oni na ty rady můžou dát. Ale kdyby se nějak v parlamentu „urazili“ a třeba se i usnesli o její popravě (nereálné, ale hypoteticky), tak ona nemá žádnou pravomoc tomu zabránit a ještě by si to musela podepsat.