zjentek

Pokud budu makat na zahradě a hospodářství v pláštěnce a v dešti, budu pak mnohem náchylnější na kovida?

Nebo naopak? Nebo jak? Jsem v pasti…

Nejlepší odpověď
quentos

Naopak, posílíš si imunitu.

Další odpovědi
tvaruzekcz

Každý pobyt v zoonóze je z epidemického hlediska nebezpečný, protože tam je plno agens, živých vektorů nebo i neživých médíí v nichž se etiologické agens mohou množit a tedy samozřejmě i „mutovat“.

Ale zpět k tvé otázce na kterou odpovídám NE, ale v budoucnu s největší pravděpodobností ANO… Už dávno víme, že koronaviry jsou evolučně velmi dobré v mezidruhovém přenosu (teoreticky se může virus přenést na téměř jakéhokoliv obratlovce), takže je jen evoluční otázka času kdy k tomu začne docházet. Až se to stane bude to pro „kovida“ znamenat stejný evoluční krok, jako pro lidi přistání na Měsíci, protože se během tohoto mezidruhového přenosu „naučí něco nového“ a navíc získá rezervoár, který mu zaručí to, že ho prakticky nebude možné vymýtit a vždy čas od času do lidské populace pronikne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.