Čecho_slovák

Podle čeho rozeznám na obloze vrtulník od helikoptéry?

Nejlepší odpověď
marci1

Asi nerozeznáš. Jsou to synonyma. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Vrtulníku se hlavní rotor točí ve směru hodinových ručiček, u helikoptéry naopak.

elkon

Je to jinými slovy to samé.

led

Zjednodušene… Zoberte si ako hranicu rieku Moravu. Východne od nej lietajú vrtuľníky a západne vrtulníky. (všimnite si malý česko-slovenský rozdiel vrtulník-vrtuľník). Jediný rozdiel je v pomenovaní.
Je to rovnako, ako keď naši starí rodičia videli vo vzduchu „aero“, alebo „éro“, ale my sme videli „lietadlá“ a „letúne“… Ako deti sme videli „helikoptéry“ a keď sme dospeli, vo vzduchu sa vznášali „vrtuľníky“.

Oba výrazy „helikoptéra“, aj „vrtulník“ označujú rovnaký stroj, ktorých nosná (hlavná) vrtuľa sa vrtí okolo svojej osi a vháňaním vzduchu pod stroj ho nadnáša.

„Slovo helikoptéra pochází z řeckých slov helix (šroubovice, šroub) a pteron (křídlo).“ https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vrtuln%C3%ADk

Kelt

Dva milenci leží v trávě na zádech a on říká. To je ten – helikoptéra. Ona – to je ta – helikoptéra. Teda Markéto, ty máš tak dobré oči.

klob1

Přesně nevím, také jsem o tom dostkrát přemýšlel. Můj názor je, že Vrtulník má vzadu ještě malou vrtuli a Helikoptéra nemá, má lopatku. Nebo jsem také slyšel, že jedno má dvě vrtule uprostřed osy a točí se proti sobě a to druhé nemá.

Ještě jedna věc, Vtulník je malý, takže málo lidí a Helikoptéra je větší, pro více lidí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Kepler, ak sa rozkrútite na mieste v smere hodinových ručičiek (tj.vpravo) ste Kepler, ak sa rozkrútite doľava už nie ste Kepler? 😈

Kepler

Když se roztočím opačně, zamotá se mi hlava a nevím, čím jsem…

led

Potom mi je jasná vaša definícia vrtulníka a helikoptéry. Odložte ten pohárik 🥳 na zajtra, už stačilo 😈