Lgee

Omezuje stát každou podepsanou smlouvou (Mezinárodní) svojí suverenitu a moc?

Nejlepší odpověď
Dochy

Každá smlouva, kterou podepíšeš, Tě obvykle k něčemu zavazuje.

Další odpovědi
Postmaster

Podívejme se do přírody zde není nedostatek hodnot, všeho je zde dostatek pro všechny, jak je to možné? V přírodě není všemocný stát, který by vše násilně organizoval, a proto v přírodě není možná nezaměstnanost a bída. Stát je zločinecká organizace, ve které jsou u moci jenom samí staří psychopati, co nám dělají ze života očistec, ryba smrdí od hlavy. Lidí je na světě jako sraček, a přesto mají zaměstnavatelé nedostatek zaměstnanců, jak je to proboha možné. Příčinou je vandalismus státu, každý všemocný stát se chová jako vandal který ničí život lidem co žijí v nějakém státě nebo národě.

Školství v nahotě odhaluje to, že je stát vandalem a podle toho i vypadají diplomové práce, které jsou často ukradené, nebo je za pitomého studenta udělala nějaká soukromá firma. Stát nefunguje, protože je systémově velmi vzdálen o obyčejné reality a žije v umělé realitě, která je jiná než skutečná realita, ve které žije uboze dělnická třída, platí zde pravidlo úměrnosti v tom čím méně má stát zaměstnanců tím lépe i funguje. Veliké daně jsou následkem velikého množství lidí, co pro stát pracují, nejsou jenom přímí státní zaměstnanci je zde i veliké množství nepřímých státních zaměstnanců, kterých je více než přímých státních zaměstnanců.

paul1

Každou smlouvou asi ne, záleží od druhu smlouvy. ČR má uzavřených tisíce mezinárodních smluv, významější byly schvalovány parlamentem, nebo referendem a potom ratifikovány prezidentem. Dále jsou uvedeny mezinárodní smlouvy podle států:

Zdroj: https://www.mzv­.cz/jnp/cz/en­cyklopedie_sta­tu/evropa/slo­vensko/smlouvy/in­dex.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Postíku, troliku, V přírodě není nedostatek hodnot, protože tam žádné hodnoty nejsou. Opět jen výmysl/vynález lidstva související s vlastnictvím a ekonomikou.

Lgee

Dochy – ale závazek není přeci omezení a přenos suverenity ne?

Dochy

Jak píše Disraeli – každým závazkem přijímáš nějaká omezení. Co přesně si představuješ tou suverenitou mi není úplně jasné. Už třeba tím, že podepíšeš, že v rámci zemědělské politiky EU dovolíš ve státě chovat max XX kusů dobytka se vzdáváš práva povolit zemědělcům chovat více…

Lgee

Ptám se na mezinárodní právo nikoliv evropské.. to jsou dvě odlišné věci jelikož v eu jde o integraci.

Dochy

KAŽDÝ závazek nějakým způsobem omezuje tvé další možnosti. Je jedno jestli jde o smlouvu v rámci Evropy nebo klidně s Marťany.

Lgee

Ale u mezinárodního práva to stát může ignorovat.

Dochy

Stát může ignorovat co ho napadne. Smlouva je smlouva. A buď ji dodrží, nebo následují smluvní sankce, nebo ztráta důvěry a tím i slabší možnosti k jednání v budoucnu.

Lgee

Ano, ale pokud stát danou smlovou deleguje na mezinárodní organozaci moc nebo čast suverenity tak ji jen tak ignorovat nemůže.

Dochy

Jak na to jsi přišel? Může ignorovat cokoli. Je to jen otázka vůle, smyslu pro čest a obav z případných následků. Papír je papír, jak často říkají řidiči: Bílá čára není zeď.

Lgee

Evropské právo je ve státě přímo závazné.

Disraeli

Nemusí.

Lgee

?

Disraeli

!
Nemusí, ale může. Prostě (k něčemu) zavazuje. Ale jsou to dohody, přijetí a dohodnutí za účelem společného prospěchu, spoluprací,..
A přenos suverenity a její omezení není totéž. Omezení může být i bez nějakého přenosu (někam jinam).
A závazek je prostě povinnost/slib něco dodržovat. A to MŮŽE v určitých ohledech omezovat. Ježíš, to chceš fakt všechno vysvětlovat?

Lgee

Mám na mysli skrze mezinárodní smlouvu přenést moc pokud nejde o integrační smlouvu typu eu ale pouze o klasickou ms typu OSN apod.