autacek

Očkovací vakcíny chybí, protože EU zaspala. Kdo je to ta EU? Nejsme to i my? A kdo za to zaspání ponese odpovědnost?

Nemůže za to náhodou zase Kalousek? Ví se tedy konkrétně, kdo za to může, nebo si tam budou cpát naši zástupci dál bez omezení panděra?

https://www.no­vinky.cz/koro­navirus/clanek/ba­bis-ockovaci-vakciny-chybi-protoze-eu-zaspala-40346838

Nejlepší odpověď
Pepa25

Podobné nesmysly nemá smysl číst, samozřejmě, že EU nezaspala, EU domluvila rámec, v rámci kterého mají jednotlivé země lepší či horší očkovací strategie. Je to klasické babišovské vymlouvání, o kterém jsem tu psal včera. Kdo trochu sleduje zprávy, vidí: v Německu v prosinci budovali očkovací centra, u nás plánuje koordinaci hejtman Kuba a Prymula se včera vyjádřil, že když se mu to podaří, tak převezmou jeho strategii do dalších krajů …

Další odpovědi
JsemVegan32

EU – Evropská Unie

Ametyst

V EU velí nevolená Evropská komise. EU rozhodně nejsme “my”, už vůbec ne po Lisabonské smlouvě, která je de facto evrounijní ústavou. Británie je z EU vyvázaná, takže očkovala jako první. EK konfiskovala národní práva jednotlivých zemí EU, takže čekáme.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Mám čerstvou zprávu z francouzského zpravodajského webu: Merkelová a Putin jednají o společné vakcíně. Včil mudrujte, zda EU nezaspala a nezvládá. 🙂

Pepa25

Rád bych dodotkl, že odpověď Ametyst vůbec nevysvětluje, proč třeba Německo už má naočkované statisíce lidí, Dánsko desetitisíce, my tisíce a Francie stovky …

Mc Merkurion

… rád bych podotknul, že objednávání vakcín přes EU byl nápad tetky Merklový a že němci na tom taky nejsou nějak valně s vakcinama …

Ametyst

Podotýkat si můžeš, co je libo, ale nikomu nevnucuj, jak ma odpovídat, demograte.:-))

Ametyst

Ten “demograt” patří Pepovi25. Když už jsme u podotýkání, Británie oočkovala již 1 milion lidí.

Mc Merkurion

… Ametyst: to já vím, moje reakce taky …