Kobalt

Nevíte prosím někdo, jestli a kolik se platí za vytržení osmičky na pohotovosti?

Nejspíš to na pojišťovnu nepůjde, ale ke svému zubaři jdu až koncem února, skoro měsíc už jsem na čekačce a už chce ven. Je zkažená a částečně rozpadlá, takže o nutnosti vytržení zubař pochybovat nebude. A vím, jsem Joey, jsem nechutnej.
Díky

EDIT : zaměstnání, pojištění, vše mám. Řádný občan 😀. Díky moc za odpovědi

Odpovědi
Dochy

Pokud se nepletu, tak extrakce zkaženého zubu jde normálně z pojištění (pokud ordinace má s pojišťovnou smlouvu) Nicméně bys zřejmě měl platit 90kč za ošetření na pohotovosti.

Filip84

Nerozumím pojmu „[n]ejspíš to na pojišťovnu nepůjde“.

Máš-li trvalý pobyt na území České republiky, jsi zdravotně pojištěn, i kdybys nepracoval, nebyl evidován na úřadu práce, neplatil jako samoplátce, pořád jsi pojištěn. To, že pojišťovně dluhuješ na pojištění, zdr.zařízení nemusí zajímat, pojišťovna mu to do haléře zaplatí.

Jsi-li zdravotně pojištěn, extrakce zubu jednoduchá i složitá je stomatologický výkon hrazený plně z prostředků veřejného zdravotního pojištění, Ty neplatíš nic. V takovém případě, ovšem, platíš regulační poplatek Kč 90.00 (na pohotovosti), ledaže bys předložil zdr.zařízení potvrzení, že jsi osoba v hmotné nouzi.¨

Pokud nejsi zdravotně pojištěn, pak budeš platit za extrakci jako samoplátce, a v tom případě se, prosím, obrať s dotazem na příslušné zdravotnické zařízení, které příslušnou stomatologickou pohotovost provozuje. Cena se liší, jde-li o extrakci jednoduchou, nebo složitou, bude-li třeba stavět krvácení atp., každopádně za každý jednotlivý tabulkový výkon zaplatíš podle ceníku. A jsi-li ošetřen jako samoplátce, regulační poplatek Kč 90.00 nehradíš.

Janijana

Odpověď Filip84 je mylná. Ne každej zubní lékař má smlouvu s pojišťovnou. A takovejch zubařů je bohužel čím dál víc, takže pěkně hotově ☹

da ny

Řádný občan, který má „svého zubaře“, zřídka potřebuje/chodí na pohotovost. Vůbec nechodí s částečně rozpadlou 8.
Protože chodí pravidelně na preventivní prohlídky (tak daleko by to nedošlo).
Do vybavení takto rozpadlé osmičky se sotva někdo na pohotovosti pustí (na klinice a FN určitě rádi).
Váš stomatolog, kam jistě pravidelně chodíte, má určitě dny/hodiny v týdnu vymezené pro bolesti a náhlé případy. To každý pacient ví a telefonicky zjistí, zda bude stomatolog přítomen a může se posadit do čekárny.
Pokud zub nebolí, počká na sjednaný termín (není třeba „obtěžovat“ na pohotovosti).
Někdy je třeba osmičky vybavit chirurgicky, ne každý lékař na pohotovostech to umí…… nebo může dělat (specialista).
Výkon včetně anestezie by měl být na úhradu ZP.
Pohotovostní poplatek činí 90 Kč.