Pyggy Cz

Jak se jmenuje film, v němž si muž bral orgány lidem, kteří nespláceli dluh?

hledám film, ve kterém muž jezdil v černém Volkswagenu a bral lidem, kteří za ně neplatili splátky, orgány, a pak sám potřeboval orgány, které neplatil, a tak po něm šli

Odpovědi
Radomil

Repo Men 🙂 https://www.csfd­.cz/film/236120-repo-men/prehled/

da ny

Omlouvám se, nebývám „gramatický nácek“, sama mám problémy s čárkami ve větě/souvětí, ale vzpomínám na češtinářku ze ZDŠ a češtináře ze SŠ. S těmi by tolik nepřesností, chyb a hrubka v jediné větě „sekla o zem“ a oni s námi :)
Nešvarem (nejen zde) je i začínat otázku tím, co vědět nechci: „Nevíte…?“ (Ano, nevím). Já bych se ptala, zda někdo „Ví“, jak nás učili na základní škole v hodinách ČJ. Proto, že od těch, kteří „neví“, bych nečekala odpověď, respektive žádnou odpověď.

Dochy

„Nevíte…/nepomohl byste mi…“ – se běžně používají jako zdvořilostní fráze. Takže to mi žíly netrhá. Ale podíval jsem se na originál a souhlasím s quentosem, že přečtení „dotazu“ je poměrně silným zážitkem 😉

quentos

To je ještě to nejmenší. Celá otázka je jedná velká katastrofa.