Lgee

Neměly by být platební společnosti ve vlastnictví OSN?

Přecijen ty firmy jsou jen dvě (MasterCard a Visa) pokud by se rozhodli že nebudou poskytovat platby a nebo zrušili svoji činnost, tak by to byl definitivní konec plateb kartou?

Tak prostě co by se stalo v případě že by v USA byla změna režimu/ převrat atp. Jak by se nahradili tyto 2 největší firmy když všechny jsou v USA?

Nejlepší odpověď
Schluker

Ony jsou jenom dve? To je pro me docela zasadni novinka. Jinak samozrejme ne. Je to nesmysl.

Další odpovědi
Arne1

Těch platebních společností je mnohem více. Z těch známých mezinárodních bych zmínit například DINERS CLUB a AMERICAN EXPRESS. Kromě toho jsou i lokální společnosti. JCB karty pocházejí z Japonska, občas je berou i některé na turisty orientované obchody u nás. Na dryhou stranu mezinárodní kartou platit v Japonsku je velký problém. A například v Německu jsou velmi rozšířené EC karty provozované jejich spořitelnama, navenek se tváří nako Maestro, ale neplatí to opačně.

elkon

Další přiblblá otázka. To je neuvěřitelné, jaké hovadiny jsou někteří schopni vyplodit.

Ametyst

OSN je neschopná banda afrických a arabských politiků. Co by měli mít společného s platebními společnostmi?

Vojta24

Čili ty bys prostě chtěl znárodnit bankovní sektor chápu to správně. Stát ani nadnárodní organizace nejsou schopny vést žádný business tak efektivně jako soukromý sektor. Ve finále by nás jen provoz stál v rukou podobné organizace mnohem více peněz, to by byly astronomické částky co by na to dokázali vyplýtvat a i tak by pravděpodobně soukromý sektor stejně přišel s něčím co by lidé nakonec používali raději a celé by to zkrachovalo.

anonym

Myslím, že OSN by měla změnit logo. Lgee ty jsi borec!

Dochy

Nejsou jen dvě a MC a VISA ty karty nevydávají, ani nezpracovávají platby. Jsou to jen organizace zastřešující ten průmysl… Starají se o standardy, dohlíží nad pravidly, řeší komunikaci mezi různými vydavateli karet a zpracovateli a příjemci plateb. Ty máš snad kartu od MC? Nikoli, máš kartu typu MC vydanou Tvou bankou (nebo organizací se kterou Tvá banka spolupracuje). Standardy pro tyto karty jsou zveřejněny, pokud by z nějakého důvodu skončil MC či VISA, objevil by se jiný produkt – pokud by o něj byl zájem (ale dokud bude o MC či VISA karty zájem, pak nevidím důvod proč by asociace měli skopnčit)