BANAN93

Nějak sem nepochopil Landu

Co vám dalo jeho dnešní vystoupení v Anketě zlatý slavík – jak ho chápete ?????
Doplňuji:
Taky jak řekl „Všichni jste svině“ a na konci se ozývalo s potleskem i nějaké to Fůůůůůůůůůůůj ...... těším se na video abych si to mohl zkouknout znovu

Nejlepší odpověď
anonym

Na podobné soutěže se nedívám a o bulvár se nezajímám, tak nevím.
Doplňuji:
Jinak písničky se mi od Daniela Landy líbí a mou nejoblíbenější stále zůstává Pozdrav z fronty. Máme doma dvě DVD z koncertů a na jednom zpívá Ktož jsú boží bojovníci a v bonusu i bez hudebních nástrojů, což je docela mazec. A hlavně mě potěšilo, že si vzpomněl na Karla Kryla. Je jasné, že ho nikdy nepřekoná a jistě ani nechce, ale mnoho mladých lidí do té doby snad ani nevědělo, že takový člověk chodil po Zemi. A za tohle Landovi děkuji. Že byl někde vulgární, tak na tom si smlsne nejvíce bulvár a lidé kteří ho čtou – aniž by se více zajímali o pravém důvodu jeho počínání. A hlavně není první ani poslední sprostý člověk v médiích, tak co.

Další odpovědi
chachar1922

Já nechápu vás, že ho nechápete.
Doplňuji:
Kdo ho nepochopil dnes, nepochopil. Kdo se o něj nezajímal, od doby, kdy s tím vším přišel…nepochopí.

Efchen

To já také ne. Proč přišel s tím kohoutem?! Problém s médiemy má leckdo a vůbec nejen s médiemy…ani bych se nedivila,kdyby byl trošku opilý. Přišlo mi to skoro až trapné..a byl na můj vkus v živém vysílání až moc vulgární.

dagry

Já Landíka teda můžu hodně, ale to jeho dnešní vystoupení bylo hodně trapné. A nepochopila jsem ho bohužel taky. Mohl aspoň poděkovat těm, kteří mu poslali hlasy a ne tam vykřikovat, že je při focení zmlátí.

SteimlX

hehehe nepochopils… pač to byl přece žito 44 a ne LandaDD .
Já se nedivím, že je nasranej. Když by ses něčemu odjakživa věnoval a celá Tvoje zem by se statečně hroutila morálně i všemi možnými jinými způsoby, taky bys byl nasranej. a bulvár je vůbec tragédie, to musí normálního člověka vytáčet do-ani nevim kam…
Má pravdu a každej kdo rebeluje proti systému má můj obdiv.

Matthew

Něco jsem pochopil, něco zas ne. Vím kam tím nejspíš směřoval, ale podle mě to byl spíše pokus se zviditelnit. Teď to bude všude v médiích, po facebooku, vždyť to dorazilo i sem. Já vlastně landu nemusím vůbec :)

Bičiště

Proč přišel s kohoutem? Sám to vysvětlil – říkal, že je jak kouzelník Žito. Jedná se o parafrázi na pověst ze staré Prahy. (Viz Staré pověsti české) Kouzelník Žito byl dvorním kouzelníkem krále Václava IV. Ale k Landovi se toto přirovnání moc nehodí, jelikož kouzelník Žito soutěží s kouzelníky německými a v pověsti je zjevné, že němce nemá rád, vždy je tam napálí a ztrestá. Landa má manželku z býv. NDR, takže toto přirovnání k němu nesedí, ledaže by to myslel na svoji ženu. Jeho projev byl nevkusný. Chudák Brzobohatý – byl z toho zmatený a nevěděl jak reagovat. Landa nazpíval i pěkné věci,ale myslet si, že tím změní svět je naivní. Bude si muset přizvat na pomoc ty své kamarády z fašistické obce.On nakonec bude asi nešťastný zatrpklý člověk.

patmull

Taky nechpu co je na tom nepochopitelného 😉 a to jsem se o Landu nikdy nijak nezajímal. Především si myslím, že chtěl vyjádřit svůj nesouhlas s tím, že komunisté se opět přiblížili k moci a že s tím nikdo ze zpěváků nic nedělá, to je to hlavní co chtěl sdělit. Btw: Já si myslím, že Brzobohatý právě na to zareagoval úplně s klidem a nadhledem…