paul1

Necháváte si nosit obědy domů?

U nás tuto službu zavedli už před časem, částečně na obědy přispívá i obecní úřad ze svého rozpočtu. My jsme ji začali využívat před dvěma týdny, využíváme donáškovou službu jedné z restaurací v naší vesnici. Důvodem k donášce obědů bylo hlavně to, že manželku už pobolívají nohy a já vařit neumím (až na čaj a kafe 😁). S kvalitou jsme velmi spokojeni, i když se jedná o „hospodskou stravu“.

Nejlepší odpověď
Malvína

Nenechávám. Ráda vařím, je to můj koníček, takže bych se v tomto směru ochudila. Ale jednou za čas se mi nechce/nestíhám, takže si objednám něco z klasické české kuchyně. 🙂
Myslím si, že rozvoz obědů spousta lidí oceňuje.

Další odpovědi
Nassin

Taky využíváme závodní kuchyň z místního podniku. Jídlonosiče nám vozí až před vchod paneláku. Řidič vymění plné za prázdné… a už se těším na pondělí. Jídelníček bývá pestrý, a hlavně chutný.

jirka F

Využíváme závodní kuchyň vzdálenou asi 200 m od obce je to lepší než celý týden něco vymýšlet. A navíc vaří samé dobroty.

Kepler

Mně osobně vaření baví a dávám přednost jídlům podle svého gusta. V městských bytečcích určených pro seniory 65+ berou někteří jídlo z rozvážky z restaurace a ze školní jídelny a donesou jim ty jídlonosiče až na každé patro. Zdá se, že jsou spokojení, není to moc drahé. Jak jsem se koukl na ten týdenní jídelníček, tak by mi pasovala asi tak 1/3 jídel.

nyjono

já ne.
Ale má příbuzná – seniorka – už několik let. A je spokojená.

quentos

Ne, dojdu si pro ně sám a věřím, že díky aktivnímu životnímu stylu tomu za 40–50 let nebude jinak.

led

Nechať si doniesť jedlo a prísť tak o prechádzku mimo obydlie, o možnosť vidieť iné tváre a počuť iné hlasy, než tie doma a hlavne prísť o možnosť ukázať svetu „ľudia ja žijem, ešte ste sa ma nezbavili“… tak to teda nie. A že je vonku, že by ani psa nevyhnali? No a čo? Zmoknúť možno len po kožu a keďže ekonomika vládne svetu, berme to ekonomicky, ušetríme za vodu (ps. nezabudnite si so sebou mydlo). A klebety, prepáčte opravujem, novinky zo sveta od skutočných znalcov (akých nájdete v každej hospode a pred kostolom) na rozdiel od tých platených v médiách, tiež nie sú na zahodenie. Načo púšťať telku a nudiť sa, alebo rozčuľovať nad drzosťou a neschopnosťou mocných a vyvolených.
„Hospodská strava“, pokiaľ je to tá pravá „vesnická hospodská strava od panimámy“, ako napríklad neďaleko Slavkova, alebo tá od Budějovíc (z antireklamných dôvodov ich bližšie nešpecifikujem), tak to prosím duplu. A po krátkej zdravotnej prechádzke si doma na tom bez námahy pochutíme.

AlfonzSP

JJ, do prace si nechavame vozit jidla jak ze Smysluplneho bistra Futurum F, tak j restaurace C – centrum, Sidliste Nad Luznici.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

led, chtěl bych tě vidět, jít pešo pro obědy 2 km po silnicí, kde jezdí spousta osobních a nákladních a kde nepotkáš v tu dobu živáčka, protože ti čekají, až jim je oběd dovezen až před dům. Mimochodem, u našeho paneláku se sejde několik lidí a drbe se.

led

2km, to je nejaká vzdialenosť? Nedajte sa vysmiať. Krátka zdravotná prechádzka. Skúste niečo spraviť pre svoje zdravie: denne prejsť aspoň 10 km, prirodzene pešo. Ale, že ste to vy, nemusíte na jeden záťah, stačí vám v priebehu 24 hodín. ale každý deň. To znamená mesačne len 300km. Ročne iba 3600km. Čo vy na to? Urobíte niečo pre svoje zdravie?

Nassin

2 km mezi auty, to je adrenalin. Ty si myslíš, že nic nedělám pro své zdraví, že sedím na PC, potažmo tady?

led

Môj denný limit je minimálne 10 takýchto „vašich adrenalinových“ kilometrov a nesťažujem si. K tomu pripočítajte ešte zopár zelených kilometrov so psom.

Nassin

S tím psem máš pravdu. 3* denně zopár km udělám.