vojkovjan

Nebude nakonec lepší onemocnět koronavirem zítra než za měsíc?

Vycházím z toho, že za měsíc už může být koronavir zmutovaný a tudíž „silnejší“ a hlavně zdravotnická zařízení nebudou za měsíc mít dostatek lůžek a času pro všechny pacienty.

Nejlepší odpověď
led

Najepšie bude neochorieť.

Další odpovědi
mosoj

Jestliže proděláš infekci nyní a za nějakou dobu vir zmutuje, klidně onemocníš znovu. Jsi si jistý že půjdeš do špitálu. Podle zpráv z Itálie již v současné době není kdo by se o nemocné staral.

Pepa25

Ne, za měsíc nic „nezmutuje“.

Mimochodem: skutečný problém je, že se u nás v posledních dnech odmítaly testy spousty pravděpodobně nakažených („buďte v domácí karanténě a berte to, že máte chřipku“), takže ve skutečnosti je nakažených řádově více. Samozřejmě, že lidé by měli karanténu dodržovat i tak, ale přece jen se chovají opatrněji, pokud vědí, že jsou skutečně nakaženi.

Ve zdroji je odkaz na počet testovaných na 1000 obyvatel. Na to, jak se vláda chvástá „největšími opatřeními“, je tento ukazatel jeden z nejnižších v Evropě …

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/COVID-19_testing

Hlada

Určitě ne. Teď je každý chrchlající středem pozornosti a někteří musejí absolvovat karanténu. Za měsíc, až mediální bublina splaskne, se zase lidé budou zdráhat kvůli chřipce zůstat doma, jako tomu bylo před panikou.

Edison

Jak pro koho. Promě bude lepší, když někdo onemocní dnes a já vůbec, nebo až za onen měsíc.