zjentek

Napadají vás pracoviště, na kterých může být relativně ještě více „zašíváren“ pro zaměstnance, než při zaměstnání v zoo?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, celá řada. Poslanecká sněmovna, všechna ministerstva,/ nebudu je všechny vyjmenovávat, platí to pro všechna/, vláda a úřad vlády. úřady od sociálních až po finanční, tajné služby, různé neziskovky...­.........našlo b se toho hodně.

Další odpovědi
da ny

Zašívárna v ZOO? A kde to je?
Známá tam pracuje. Pracovní dobu má plně využitou. Někdy nutné/nařízené přesčasy
Zejména v soukromém sektoru je trend: s co nejmenším počtem zaměstnanců udělat co nejvíce práce (za co nejnižší mzdu).

POSLANCŮ je zbytečně mnoho. Tam je luxusně placená „zašívárna“. Těch ministerských „poradců“, spolupracovníků, výborů, komisí a nadkomisí je nadbytek.
Poloviční počet by zcela postačil (zástupce za okres 76). Po roce se mohou střídat. Státní správu vykonává „pár“ úředníků/odborníků, kteří se nemění, ať je tam Petr nebo Pavel. Na nich to stojí.
V některých kancelářských pracích se „úřednice“ sotva naobědvá v ½ h pauze a odskočí na WC. Jinde „profláká“ polovinu pracovní doby/den. Nebo část dnů v měsíci. Práce bývá nerovnoměrně rozložená. Střídá se nápor (kdy je stržený jako péro od budíku) s klidnějším obdobím nebo okurkovou sezonou.

Rozdíl je mezi PČR a Městskou policií. Policista na výjezdu, při noční službě projezdí celou noc (jen některý se zašije – odskočí domů nebo jinam…. Jsou hlídáni a mají naplánováno, kde a jak dlouho může na doporučených stanovištích vozidlo stát (nuzné pauzy).
Městský strážník třetinu až polovinu „klidné služby“ noční 12 může prospat. Tam bdí jen „poctivý“ operátor, sledující kamery (některý si též zdřímne). Dodržuje jen zdravotní pauzy, aby si udržel postřeh, totálně nezničil zrak a nezblbnul. Když se něco děje, tak se nezastaví.
Je mnoho zaměstnání, kde není zcela využita pracovní doba.
Asistenti prevence kriminality se"poflakují" na lavičkách v parku, v kavaárničkách hospůdkách aj. – to několikahodinové pochodování po městě, postávání u škol a výplatu, jim už nikdo nemá co závidět.

Je mnoho zaměstnání, kde se zaměstnanec sotva napije a odskočí na WC.
Když sleduji pracanty po městě, během oprav, úprav komunikací, tak vidím 2, střídající se u lopaty/krumpáčem v ruce a 2 – 3 kibice.
Známý číšník si pochvaluje, sice 12 h směnu, kdy 4 hodiny se honí, jinak má „klídek.“ Oficiální výdělek 23 – 25 tisíc netto. Zbytek do 40 tisíc dostává na ruku. (VŠ ve státním nebo nelékařský pracovník ve zdravotnictví má 30 – 40 tisíc, ale brutto.).
Vrátných tady značně ubylo (jsou postradatelní/zbyt­ní). Každá práce má svá specifika.

wolstryt

Senát a „neziskovky“

elkon

Do práce chodíme pracovat, vytvářet hodnoty a vydělávat tak peníze, ne se zašívat. To napadne jen hlupáka.