Super guy

Myslíte si že se někdy bude znovu válčit v Severní Koreji?

Je mi líto lidí, kteří jsou uvězněni v těch severokorejských koncentračních táborech a myslím si že by na Severní Koreu mělo být zaútočeno aby byl svržen diktátorský režim a lidé byli osvobozeni.

Odpovědi
elkon

Není to tvoje věc. Aťsi Korea žije tak, jak jí to vyhovuje. Nic nám do toho není.

anonym

To v této chvíli záleží jen a pouze na Severní Korei, která je poslední roky nepřetržitě v pozici zdivočelého hladového čokla se vzteklinou, který divoce štěká kam se jen podívá.

Tak jako tak ale západní svět ctí určité hodnoty, vnímá že režim v KLDR je problém který si mají řešit lidé na místě bez vnějších zásahů. A domnívám se, že ze strany západního demokratického bloku rozhodně nedojde k nevyprovokovanému napadení KLDR, demokratický svět se bude nanejvýš bránit pokud z jejich strany k útoku dojde, věřim ale že nezaútočí jako první.

Zvidatel

Určitě bude. Dnes, zítra, za rok, nebo třeba za deset. Ale bude.

Vojta24

Severní Korea je zálažitostí Severní Koreji. Měla by nám být v podstatě jedno co se tam děje, nemáme tam žádné spojence, žádné obchodní partnery, nic, jen velkou bandu propagandou zmanipulovaných bláznů. Co by nám ale mělo dělat starosti je možné ohrožení Jižní Koreji kterou bychom měli být připraveni a měli být schopni v takovém případě před KLDR bránit a nenechat je ve štychu. Útok na Jižní Koreu bychom v jistém smyslu měli považovat za útok na spojence a neměli bychom je nechat padnout do rukou KLDR a Číny která samozřejmě za veškerou agresí KLDR v pozadí stojí.

Drap

Všude na světě se bude znovu válčit, pokud tato planeta dříve nezkolabuje.

Pepa25

Je to možné, ale není to nutné: už řada diktatur padla bez krveprolití. A zásah zvenčí bez masivní podpory uvnitř by mohl být kontraproduktivní a vyústit ve vleklou občanskou válku.

anonym

Uvědom si taky že politika není nikdy věc černobílá, ti lidé tam jsou v dokonalé informační izolaci, jejich vnímání světa je dáno tamější propagandou a spousta z nich (ne-li přímo většina) ten režim, který vnímáš jako diktátorský, budou hájit a bránit protože za nepřítele považují v duchu propagandy nás. Útok tedy rozhodně není řešení.

anonym

KLDR je sice poslední roky je téměř nepřetržitě v roli zdivočelého hladového čokla se vzteklinou, který divoce štěká na kohokoliv kdo se mihne poblíž, ale pravdou je, že zatím se omezují jen na to poštěkávání a uvědomují si, že jakýkoliv výpad by pro ně mohl být ten poslední. Pokud západní svět nezaútočí první, dost možná se k tomu nikdy neodváží ani KLDR a zůstane tak jen u výhružného poštěkávání, na které jsme si už mohli za ty roky z jejich strany zvyknout.