zvonisek

Myslíte si, že právě probíhající konflikt přeroste ve válku či rovnou ve třetí světovou?

Docela se toho obavám. Hlavně použití biologických a chemických zbraní.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Čím víc je Západ v loji, tím víc se mu hodí válka, k odvrácení pozornosti od svých průšvihů. Nebojím se toho, protože umanutá masmedia nás straší v jednom kuse: my nesmíme v klidu žít. Krásný příklad je covid: po dvou letech, kdy už je spousta nových informací , nechtějí, aby to skončilo a plácají o tom, co by kdyby, na podzim,.. na tuhle hru neskočím.

Další odpovědi
dubraro

Nejvýš v občanskou. Jestli myslíš přestřelky na Ukrajině, to může trvat celé generace. Ukrajina je umělý slepenec z lidí mnoha národů, které se historicky nemají rády, válčí mezi sebou po staletí (Rusové, Poláci, Maďaři, Rumuni, Židé, Rusíni, Chazaři, Tataři, i nějací Češi). Docela to připomíná Balkán. To všechno by bylo udržitelné, kdyby země prosperovala. Jenže je až na kost vykradená místními papaláši a lidé tam vlastně už nemají co ztratit.

Gus_Fring

Ne. Západ nebude riskovat svoje životy. Na jednu stranu, je mi líto Ukrajinu. Na druhou stranu se západu nedivím. Ale nejvíce je mi líto zdejších rusofilů.

paul1

Věřím, že ne. Zajímavé je načasování obsazení Doněcka. Má to něco společného s dnešním magickým datumem? Trošku to usnadní zapamatování si datumu školákům při učení se dějepisu.

Zdroj: 01:24 Na předměstí Doněcku dorazily v ranních hodinách kolony vojenských vozidel včetně tanků, uvedl svědek pro agenturu Reuters. Reportér agentury viděl asi pět tanků v koloně na okraji města a další dva v jiné části města. Na tancích nebyly vidět žádné insignie, před uznáním separatistických území nezávislými tam ale nikdo v ulicích žádné neviděl.

paul1

pro „Dubrato“: Myslím, že všechny krajiny světa jsou jen „slepence“. Nikde nevznikl národ najednou, v jeden okamžik. Vždy byl nějaký zárodek a k němu se postupně různými způsoby „přilepovaly“ další části obyvatel a území (místní boje, války, někdy i sňatky z rozumu atd.)