Super guy

Myslíte si, že na podzim přijde třetí vlna koronaviru?

Odpovědi
luviknovot

Ano. Bude to kopírovat loňský rok. Ti chytřejší vědí co nás čeká (základy evoluční parazitologie) – ti hloupější mluví o křišťálové kouli a spoléhají na náhodu (nebo Boha)

elkon

Až budu mít křišťálovou kouli, tak se to třeba dozvím.

led

Šťastie praje pripraveným. Nepodceňujte, ale ani nepreceňujte situáciu.

plebs

Dovolenkáři a turismus jí zajistí

Ametyst

Vlády milují situaci, kdy mohou zdravé lidi držet doma pod zámkem, nebo aspoň strašit novou mutací. Přitom nová mutace je slabší než ta předchozí.

cochee

Co na podzim. Je za dveřmi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

luviknovot – hlavně že ty jsi geniální jasnovidec. My hloupí spoléháme na zdravý rozum, který tobě očividně chybí. Ty už víš přesně co bude, gratuluji.

luviknovot

95% druhů na této planetě vyhubili viry nebo paraziti, ale nikomu neberu jeho názor, že lidé jsou nejschopnějšími predátory světa :) Viry si od svých hostitelů půjčují všechno kromě genetického kódu, který je dělá tím, čím jsou. A pokud nadbytek virů ve světě něco dokazuje, pak to, že se jedná o velmi úspěšnou strategii. Jestli ti to tvoje makovička stále nepobrala, tak o virech je dobré přemýšlet jako o balíčcích genetického materiálu, které využívají metabolismus jiných organismů k tomu, aby se rozmnožovaly :) Z ekologického hlediska viry podporují rozmanitost, protože snižují počet přemnožených druhů a dávají tak prostor těm vzácnějším. Čím je totiž organismus běžnější, tím je pravděpodobnější, že se vyvine lokální epidemie viru, která ho napadne a tím věci ponechá v rovnováze :)