delabrutale

Může se pít pivo, když člověk bere penicilín?

?????????????­????????????????????????­????

Nejlepší odpověď
anonym

Nemělo by se.Alkohol i třeba jen pivo potom znehodnocují účinek antibiotik.

Další odpovědi
Jahoda

Já bych to nezkoušela. Myslím, že to zrovna dobrý nápad NENÍ! Pokud berete léky, alkohol by se pít neměl. Takže raději NEZKOUŠET!!!!!

mojitek

urcite ne,je to alkoholicky napoj

afro.minerva

Já bych to radši neriskovala.

standa

Pokud tím „pít pivo“ rozumíme jedno pivko po obědě, tak toto pivko NEMŮŽE prakticky vůbec ohrozit průběh zmiňované léčby…

…citoval jsem svého kamaráda, lékaře s mnohaletou praxí.

LB

Na to jsem se ptala jednou známého doktora. :) Pokud to člověk nebude přehánět!, tak nějaké to pivko neuškodí. :)

vodra

Léčba se neruší,je to záhul na játra
..,mi řekl doktor,ale radši se na to zeptej odborníka

Pavel1212

Třeba ano. (Aspoň budu mít další bod navíc.)

iwetax

pokud u sebe budeš mít někoho kdo ti pak dá první pomoc tak jo.

vecernice

Jedno pivo by asi nikoho nezabilo,ale nemělo by se pít vůbec-teda alkohol,protože se tím snižuje účinek antibiotik.Vůbec prášky a alkohol nejdou k sobě.

panenka

v žádnem případě vám ho nedoporučuji

Michal

Ze zásady NE! Jednak je to alkohol,jak mnoho odpovědí bere na vědomí ale tato kombinace:alko­hol+antibioti­ka,poškozuje i srdíčko,což se nemusí hned projevit.

Zdroj: praxe

trenkyvkině

já si pivko dám vždycky a tělo si alkohol i samo vyrábí,nebyl bych z toho moc vystrašenej

misulinka

ne nesmi se pit pivo kdyz bers penicilil no ako muzes ale bude desne blbe a muz jet i do nemocnice a muze stoho bejt i otrava ja bych ho radci nepila bejt tebou jestli si nechces polezet v nemocnici tak bejt tebouz to vydrzim