CTTON

Může někdo nemít rád ovoce a houby?

Hlavně smaženici, tu musí mít rád každý, ne? Já sice jim ovoce málo, ale to proto, že se mi to nechce loupat.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ovoce moc nejím, protože mi chutná jen některé, je nesmyslně drahé a nekvalitní a nejlepší je to přehnané přes trubku. Zato houby miluju, sbírám je s přestávkami od dětských let a naučil mě to děda. Kromě jejich chuti mě okouzluje i samotné houbaření, to je prostě nádhera. Les je můj chrám klidu a pohody.

Další odpovědi
Kelt

Někdo má rád holky jiný vdolky. Někdo maso, jiný zeleninu. Máš svůj obraz světa, názory, tak se nediv, že někdo může být i jiný. A důvod může mít každý zcela odlišný. Musí být každý fanda hokeje nebo fotbalu? A tomu se nedivíš?

Edison

U obojího záleží na zpracování. Čersvé ovoce miluju. Houby… pokud nejsou ve velkých kusech nemám problém. Jen je nevyhledávám. Co ale nechápu, proč by KAŽDÝ a MUSEL… To je přeci nesmysl.

elkon

Proč by se mělo ovoce loupat, takových moc není. Ve slupce bývá nejvíce živin a vitamínů.

aliendrone

Tak já jím prakticky všechno, co nějak ze země roste. Houby, ovoce i zeleninu. Hodně záleží na přípravě. Třeba houby – syrové nic moc (včetně salátů), ale když najdeš bedly, masáky, nebo pýchavku obrovskou a upravíš z nich řízky (z klobouků, z pýchavky plátky), popřípadě obalované smažené žampiony – tak to je LAHŮDKA! Smaženice – jak od koho. Někdo umí dobrou, jiná je hnusná k nepozření. Ovšem houby v polévce či v máčkách mi spolehlivě zkazí požitek z jinak vynikajícího jídla. A houby nakládané v octě (hlavně Václavky, ale vlastně jakékoliv) – to se mohu UŽRAT! (ostatně jako všechno, co je v octě – rybičky, utopence atd.)

Jinak ovoce a zelenina – bez toho bych nemohl existovat. Dokonce i něco takového, jako syrové brambory nebo celer (ten stačí posolit) sežeru, no. Mám nejasné tušení, že existuje nějaký druh (možná více), které nemusím, ale nemohu si vzpomenout. :)

elkon>>> Citrusy, banán, avokádo, ananas, li-či, granátové jablko atd., tohle všechno jíš se slupkou? GMM – a pak že já sežeru všechno! ;) :D :D

zjentek

Ze zahrady, z lesa = NEMŮŽE! (Takový člověk prostě není.)
Ovoce a houby někde zakoupený za prachy = MŮŽE a jde o dosti častý jev!

da ny

Ano, může.
Znám mnoho lidí, kteří houby sbírají, ale nejí je!
Právě „smaženici“ mnohdy nejí ti, kteří jinak sní žampiony, hlívu, řízky z hub
nebo bramboračku s houbami (v té mám nejraději sušené).
Já houby a houbové pokrmy zbožňuji.
Dcera také, druhý potomek jí houby jen s masem v omáčce (ne bílou), v bramboračce a žampiony. Jako dítě jedl i smaženici, v dospělosti vůbec.

Ovoce
Chápu, že někdo nemá rád ovoce nebo některé jeho druhy. Se zeleninou je to stejné.
Některé druhy exotického ovoce mi nechutnají . Mám ráda kaki a nejím pomeranče.. Žádná škoda (naše ovoce je zdravější), má se jíst v teplých měsících, možná při horečce. Ochlazuje organizmus a stahuje cévy.
V r. 1972 (II. – IV.) jsem ležela na dětském odd. FN, kde jsem dostávala denně k svačině pomeranč. Rodiče mi o návštěvních dnech (ST, NE) pravidelně též vozili pomeranče. Přestaly mi chutnat, přestala jsem je jíst (rozdala jsem je). Dnes výjimečně vypiji vymačkanou šťávu z pomerančů
Naše ovoce mám moc ráda. Hrušky nesmím, třešní je málo (vlastní nemám) a drahé. Nejraději mám borůvky, maliny, meloun a špendlíky.

Drap

Ano může. Tisíc lidí má tisíc chutí

quentos

Znám dost lidí, kteří nemají rádi houby.
Ale stejně otázka nedává smysl. „… tu musí mít rád každý ne?“ Tak musí ji „mít rád každý“, nebo „každý ne“?

Ametyst

Pokud je banán ovoce, tak může. 🙂

Gus_Fring

Houby nemám rád, ovoce jak které. Mám mnohem radši zeleninu. Ale z ovoce mám velice rád banány, nevadí mi jablka, hrušky, hroznové víno, melouny, ale pomeranče apod. mi moc nechutnají.

MoonFay

Samozřejmě, že se najdou lidé, kteří nemají rádi ovoce a/nebo houby.
Ne nadarmo se říká: Sto lidí sto chutí.

Edison

Nojo… Kepler mi připoměl… Ovoce se dá kojzumovat v několika podobch: Čerstvý, prohnaný prasetem, nebo tou zmíněnou trubkou… 😁 A mě tu palivo poněkud dochází.. .Sááááákra…

Kepler

No tak se vykašli na ovoce. Sušená lysohlávka je prý taky fajn.