kostitrason

Může koronavirus přežít i po úpravě vody v čističce odpadních vod?

Dočetl jsem se totiž, že koronavirus byl detekován ve stolici a moči nakažených, což naznačuje, že by mohl být přenášen fekálně-orální cestou.

Odpovědi
anonym

Ahoj kostitrason, už jenom kvůli tomu, že ti koronavirus ve vodě jen tak nepřežije, ale hlavně se to čistí chemickou cestou, nejčastěji chlorem nebo ozonem, který virus nepřežije. Snad jen pokud by jsi pil vodu přímo z toho záchoda.