Boy 13

Mohu si kliknutím na podvodnou stránku infikovat mobil nebo počítač ?

Třeba kdyby na mě vyskočila podvodná stránka, kde bych klik na zrušit, tak mohlo by to automaticky stáhnout vir do mého mobilu nebo PC a mít přístup k datům ? A jak zjistím, jestli nemám vir v mobilu, to jako tak, že se podívám do download souboru ?

Odpovědi
elkon

Třeba už ho nespustíš.

Tomáš1234

Určitě můžeš. U nezabezpečeného PC je šance, že si něco takového do PC nainstaluješ, poměrně velká.

Složka s download soubory ti toho moc neprozradí, to si spíš ten vir nainstaluješ podruhé (poté, co klikneš na soubor s divným názvem v Downloads).

Nejspolehlivější způsob, jak zjistit, zda bylo dané zařízení infikováno, je jeho otestování antivirem.

Hlada

Co pořád máš s těma virama? Nejsi paranoidní? Počítače používej tak, jak potřebuješ a už se konečně vykašli na viry. Jseš s tím otravný.
Porucha způsobená virem je oproti jiným krajně nepravděpodobná. Rozhodně častěji ti odejde disk, zdroj nebo ventilátor. I kdybys nějakého vira chytnul (mně s to za čtvrt století nestalo), tak systém prostě natáhneš ze zálohy a jedeš dál.
Věř, že žádná podvodná stránka na tebe skákat nebude. Když někam zadáváš přihlašovací údaje, tak snad vidíš kam. Ne?

JsemVegan32

Ano můžeš, pokud si stáhneš dobrý antivirus tak při kliknutí na stránku tě na ní nepřevede a upozorní že stránka je nebezpečná a obsahuje malware atd

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.