zvonisek

Mohu se uplatnit v některém z těchto oborů bez maturity?

Chtěla bych být herečkou, moderátorkou, spisovatelkou, prostě něco kreativního. Nebo pracovat jako ochranářka životního prostředí, přednášet na škole, filozofie, apod. Zajímám se o biologii, přírodopis, numerologii, esoteriku, dějiny umění a filmu, … Umím docela latinsky.

Nejlepší odpověď
anonym

Většina z nich si maturitu vynucuje. Pokud tedy to chceš dělat profesionálně, či seriózně.

Další odpovědi
Drap

Ve všech, pokud tě ovšem na takovou práci někdo zaměstná, i když nemáš maturitu.

Edison

O jakémkoli přednášení bez maturity zhola nemožné. Zajímej se o co chceš.

dubraro

Spisovatelkou bys bez formálního vzdělání být mohla, přivazovat se ke stromům nebo lézt na elektrárenský komín asi taky. Možná také přednášet o numerologii a esoterice. Nicméně to jsou všechno věci, které může člověk dělat, ale nikoliv se jimi uživit. Já bych ti z vlastní zkušenosti doporučil tu maturitu si udělat a pokud možno i vysokou školu.

Zvidatel

Dělej to jako samouk a máš to.

elkon

To není jen maturita, většinou je tam potřeba vysoká škola. Nemůže vzdělávat někdo, kdo sám vzdělání nemá.

Gus_Fring

Numeroložkou můžeš být i bez maturity. Při této práci si tě nebude totiž moc lidí vážit, bez ohledu na to, zda-li máš maturitu nebo ne.

Hufnágl

Podívej. Třeba Greta Thunbergová. Ta už přednášela i bez maturity.
Edison neví o čem je řeč.