Rokio

Mohl bych se stát knížetem zámku Břežany?

Slyšel jsem, že Břežany je zámek. Mohl bych tam být jejich kníže?

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Nemáme šlechtické tituly. Pokud si koupíš zámek, budeš občan se zámkem. :P Ale ne šlechtic (už vůbec ne kníže).
Kníže je korunovaný vladař, synonymum krále (i když se říká, že je úrovni prince nebo vévody).

Další odpovědi
marci1

Kníže ne, ale mohl bys být dobrovolníkem, který se stará o obyvatele zámku Břežany.
„Zámek Břežany je domov pro osoby s mentálním postižením.
Úkolem dobrovolníka v tomto zařízení je působit jako společník, hrát s uživateli společenské hry, zpívat, chodit na procházky nebo vypomáhat aktivizačním pracovníkům s činností v keramické, hrnčířské, tkalcovské dílně apod.“
https://www.a­dra.cz/dobrovol­nictvi/znojmo/pro­gramy/pomoc-seniorum-a-osobam-se-zdravotnim-postizenim/zamek-brezany-prispevkova-organizace

elkon

Možná pomůže mokrý ručník na hlavu.