hapiky

Máte nějaké zvířecí vlastnosti?

Jen mě tak napadlo, např: Chytrá jak liška, štíhlá jak laň, špinavá jako prase apod.

Nejlepší odpověď
Kepler

Kdysi, když jsem uviděl opravdu hezkou ženskou, tak jsem zavyl jako vlk. Teď už jenom tiše zachrochtám.

Další odpovědi
Gonfaloniér

A já myslel, že zvířata nemají vlastnosti. To by museli mít osobnost, charakter a vědomí – schopnost uvažovat a sebereflexi. Mají hlavně jen pudy a instinkty, podle kterých jednají a žijí.
Vlastnosti mají jen v bajkách, protože tam jednají jako lidé. Anebo v bájích a pohádkách, kde je jim symbolicky nějaká (lidská) vlastnost přidělena. Moudrá sova, bystrá liška.

O tygrovi a jiných šelmách jde říct že mají třeba dravost, jiné vytrvalost, plachost, ale to jsou ty jejich přirozené pudy, u konkrétního zvířecího druhu, například i podle toho zda jsou to býložravci nebo masožravci a ne charakterové rysy osobnosti, zakládající se taky na návycích a životním stylu jedince.
A to jsou jen psyhologické vlastnosti. Předpokládám, že zvířata nemají psyché a poku ano, určitě ne osobnostní.

Co je to vlastnost.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vlastnost

zjentek

Easy jako binturong? Asi ano… (;