Fijatko

Mám šanci?

Na školu sem kašlala učil sem se na prodavače, jenže pak sem nemohl kvůli absenci jít k závěrkam, teď dělám jinou školu (jiný obor navazující na můj) jsou to prodavačské práce, údajně to je střední škola akorát výuční list je trošku slabší, ale ta škola je jinak normální střední škola, teď už mám jen jedničky a dvojky, ale začal sem hrát logické hry atp, a jednou bych si chtěl udělat maturitu nebo vysokou školu, vím že vysoká škola je drahá, ale musím mít před tím nějaké zvláštní vzdělání? Problém je ze vše jsem si o životě uvědomil až teď, ale jsem schopný všechno se naučit když je šance na lepší život, věřím že bych zvládnul i vysokou školu, přecijen ta je.mnohem lepší než maturita a SOŠ, protože vysokou školu má sotva 5–10% lidí. Nepište něco extra pozitivního ale napište zda mohu s touto školou jít na vysokou školu (samozřejmě vím že to není jednoduché ani levné a 2 dny bez omluveni jsou okamžitý výhoz).

Nejlepší odpověď
annas

Podmínkou pro přijetí na vysokou školu, kromě jiného, je maturitní vysvědčení.
Nezáleží, na které škole je získáte.

Jenže gymnázia připravují i na přijímací zkoušky, tudíž byste se musela leccos doučit, pokud půjdete na VŠ z jiné školy,. byť i s maturitní zkouškou

Předměty na odborné škole mají jinou hodinovou dotaci než na gymnáziu, tudíž k přijímací zkouškám si musíte chybějící vědomosti doplnit, abyste byl na tom stejně jako maturant z gymnázia.

Opravdu chtít se učit a doplnit vzdělání, a vědomosti, není fráze.

Další odpovědi
Dochy

Není to jen o tom mít VŠ. Víš co chceš dělat? Není to tak, že pokud máš diplom, tak Tě okamžitě někdo vezme, posadí do křesla a dá Ti 70000 plat. Musíš něco dokázat a musíš to dokázat předvést i zaměstnavateli. Nebo si najít vhodnou skulinku na trhu a začít se zaměstnávat sám.

Jinak samozřejmě šanci máš, ale budeš si muset doplnit maturitu. Podmínkou pro VŠ je maturita a splnění dalších podmínek pro přijetí (to jest obvykle absolvování přijímacích zkoušek a dostatečný výsledek z nějaké kombinace maturita/přijí­mačky)

Lgee

Nejdřív se naučit česky. Ale třeba to umíš :D jen se ti to nechce psát že jo?

anonym

Máš šanci, ale musíš proto udělat maximum. Říká se, že na vysoké školy se dostanou jen gymnazisté, ale není to tak. Spousta lidí si uvědomí svůj zájem až na konci střední (někdy ani tehdy ne). Jde o přípravě, která nespočívá jen, co ti dá škola (byť gymply připravují dobře) a taky dávce štěstí. Držím ti palce!

Edison

To jsem zvědav, kdo bude makat, až budem mít 20% VŠ. Natož třeba 50.